Pro Ocona by bylo závodění za Mercedes vedle Hamiltona riskantní, myslí si Wolff

Toto Wolff v hlavně přetřásal myšlenku o nahrazení Valtteriho Bottase u Mercedesu Estebanem Oconem, nakonec ji ale zavrhl. Podle šéfa „stříbrných šípů“ by pro Francouze bylo působení v týmu po boku Lewise Hamiltona příliš riskantní.
Pro Ocona by bylo závodění za Mercedes vedle Hamiltona riskantní, myslí si Wolff

Esteban Ocon přešel z DTM do formule 1 v průběhu sezóny 2016, kdy u týmu Manor nahradil Ria Haryanta a absolvoval zbývajících devět závodů roku po boku Pascala Wehrleina. Pro rok 2017 už přesedlal do o poznání silnějšího týmu Force India, u kterého poté strávil i sezónu 2018. Pro rok 2019 už však na třiadvacetiletého Francouze závodní sedačka nezbyla, a tak plnil roli rezervního pilota Mercedesu.

Ocon byl po dlouhou dobu členem juniorského programu „stříbrných šípů“ a mnohokrát se spekulovalo o tom, že by u týmu mohl vystřídat Valtteriho Bottase a stát se novým týmovým kolegou Lewise Hamiltona. Šéf Mercedesu Toto Wolff však tuto možnost zavrhl, bál se totiž spárovat mladého talentovaného pilota se šestinásobným mistrem světa.

Wolff nakonec Oconovi pomohl vyjednat místo u Renaultu, kde nahradí Nica Hülkenberga.

Ocona letošní úspěch Leclerca nepřekvapil. Porážku Vettela předpovídal

Ocona letošní úspěch Leclerca nepřekvapil. Porážku Vettela předpovídal

„Řekl jsem si, že by pro Ocona nebylo dobré přivést ho do týmu k Lewisi Hamiltonovi, který je u Mercedesu už sedmým rokem a je na vrcholu své kariéry. Neprospělo by mu to zvláště poté, co poslední rok nezávodil,“ uvedl Wolff pro f1i.com.

„Byl by to možná vzrušující příběh a možná by si vedl dobře, ale v minulosti si proti superstar vedl dobře pouze jeden pilot, a to Lewis Hamilton (narážka na rok 2007, kdy se Hamilton jako nováček stal týmovým kolegou Fernanda Alonsa u McLarenu; pozn. red.). Všichni ostatní potřebovali čas na adaptaci.“

„Nechci proto riskovat jeho kariéru a nechci, aby riskoval ve snaze porazit Lewise. To byl pro mě zásadní argument,“ vysvětloval Wolff.

Při Wolffově rozhodování o budoucnostech Bottase a Ocona mohl hrát také roli negativní příklad Ferrari, kde se interní rivalita pilotů podepsala pod některými horšími výsledky vozů z Maranella.

Mercedesu v posledních letech nejvíce pomohlo pochopení pneumatik

Mercedesu v posledních letech nejvíce pomohlo pochopení pneumatik

„Když řídíte piloty u týmu, tak musíte brát v potaz fakt, že se vždy budou hnát za svými sny a budou cílit na vítězství v šampionátu.“

„To může způsobovat určité napětí, protože jejich cíle se nemusí shodovat s cíli týmovými.“

„Jsem pyšný na to, že během minulých roků se naši jezdci soustředili hlavně na cíle Mercedesu, díky čemuž se Mercedes stal jedním z nejúspěšnějších sportovních týmů na světě.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: O sezóně 2020

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00