Pro McLaren má větší prioritu příprava na příští rok než čtvrté místo

Do letní přestávky vstupoval McLaren s velkým bodovým náskokem na Renault. Francouzi však ve Spa a v Monze náskok stáhli.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Pro McLaren má větší prioritu příprava na příští rok než čtvrté místo | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Renault získal ve Spa 4 body a v Monze 22 bodů. McLaren v obou závodech získal celkově jen bod. Jeho náskok se tak snížil na 18 bodů.

McLarenu přitom na obou okruzích nechyběl potenciál a jeho vůz se pohyboval na slušně bodovaných místech. Ve Spa musel Norris odstavit vůz v samotném závěru závodu, ve Spa zase Sainzovi nedotáhli kolo.

Podle Andrease Seidle je čtvrté místo v Poháru konstruktérů pro tým důležité, ale nechce se na něj upřít za každou cenu.

„Samozřejmě chceme bojovat o čtvrté místo tak dlouho, jak to bude možné, ale zároveň je pro mě mnohem důležitější udělat pokrok s autem v příštím roce,“ řekl Seidl.

„Nechci dělat kompromisy s vozem pro příští rok tím, že se náhle znovu zaměřím na tento rok.“

„Máme plán toho, co chceme letos udělat, máme plán na to, jak přistupujeme k příštímu roku.“

„Plánujeme nasadit díly – ne nějaké obrovské aktualizace, ale jen nepřetržité nasazování malých věcí – alespoň pro následující dva nebo tři závody.“

Seidl věří, že v dalších závodech to týmu půjde lépe. „Nyní je důležité tým přeskupit, resetovat, podrobně analyzovat, co se stalo na straně zastávky v boxech (v Monze, pozn. redakce), a pak, doufejme, s vynaložením většího přítlaku, budeme zpět tam, kde jsme byli před letní přestávkou, pokud jde o konkurenceschopnost.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: F1 Esports: David Tonizza získal dvě vítězství pro Ferrari