Pro McLaren má větší prioritu příprava na příští rok než čtvrté místo

Do letní přestávky vstupoval McLaren s velkým bodovým náskokem na Renault. Francouzi však ve Spa a v Monze náskok stáhli.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Pro McLaren má větší prioritu příprava na příští rok než čtvrté místo | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Renault získal ve Spa 4 body a v Monze 22 bodů. McLaren v obou závodech získal celkově jen bod. Jeho náskok se tak snížil na 18 bodů.

McLarenu přitom na obou okruzích nechyběl potenciál a jeho vůz se pohyboval na slušně bodovaných místech. Ve Spa musel Norris odstavit vůz v samotném závěru závodu, ve Spa zase Sainzovi nedotáhli kolo.

Podle Andrease Seidle je čtvrté místo v Poháru konstruktérů pro tým důležité, ale nechce se na něj upřít za každou cenu.

„Samozřejmě chceme bojovat o čtvrté místo tak dlouho, jak to bude možné, ale zároveň je pro mě mnohem důležitější udělat pokrok s autem v příštím roce,“ řekl Seidl.

„Nechci dělat kompromisy s vozem pro příští rok tím, že se náhle znovu zaměřím na tento rok.“

„Máme plán toho, co chceme letos udělat, máme plán na to, jak přistupujeme k příštímu roku.“

„Plánujeme nasadit díly – ne nějaké obrovské aktualizace, ale jen nepřetržité nasazování malých věcí – alespoň pro následující dva nebo tři závody.“

Seidl věří, že v dalších závodech to týmu půjde lépe. „Nyní je důležité tým přeskupit, resetovat, podrobně analyzovat, co se stalo na straně zastávky v boxech (v Monze, pozn. redakce), a pak, doufejme, s vynaložením většího přítlaku, budeme zpět tam, kde jsme byli před letní přestávkou, pokud jde o konkurenceschopnost.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: F1 Esports: David Tonizza získal dvě vítězství pro Ferrari

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10