Pro McLaren má větší prioritu příprava na příští rok než čtvrté místo

Do letní přestávky vstupoval McLaren s velkým bodovým náskokem na Renault. Francouzi však ve Spa a v Monze náskok stáhli.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Pro McLaren má větší prioritu příprava na příští rok než čtvrté místo | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Renault získal ve Spa 4 body a v Monze 22 bodů. McLaren v obou závodech získal celkově jen bod. Jeho náskok se tak snížil na 18 bodů.

McLarenu přitom na obou okruzích nechyběl potenciál a jeho vůz se pohyboval na slušně bodovaných místech. Ve Spa musel Norris odstavit vůz v samotném závěru závodu, ve Spa zase Sainzovi nedotáhli kolo.

Podle Andrease Seidle je čtvrté místo v Poháru konstruktérů pro tým důležité, ale nechce se na něj upřít za každou cenu.

„Samozřejmě chceme bojovat o čtvrté místo tak dlouho, jak to bude možné, ale zároveň je pro mě mnohem důležitější udělat pokrok s autem v příštím roce,“ řekl Seidl.

„Nechci dělat kompromisy s vozem pro příští rok tím, že se náhle znovu zaměřím na tento rok.“

„Máme plán toho, co chceme letos udělat, máme plán na to, jak přistupujeme k příštímu roku.“

„Plánujeme nasadit díly – ne nějaké obrovské aktualizace, ale jen nepřetržité nasazování malých věcí – alespoň pro následující dva nebo tři závody.“

Seidl věří, že v dalších závodech to týmu půjde lépe. „Nyní je důležité tým přeskupit, resetovat, podrobně analyzovat, co se stalo na straně zastávky v boxech (v Monze, pozn. redakce), a pak, doufejme, s vynaložením většího přítlaku, budeme zpět tam, kde jsme byli před letní přestávkou, pokud jde o konkurenceschopnost.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Váš názor Další článek: F1 Esports: David Tonizza získal dvě vítězství pro Ferrari
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00