Pro McLaren je teď nejdůležitější zrychlit v kvalifikaci, říká Hamilton

Vůz týmu McLaren je podle Lewise Hamiltona dobrý v závodním režimu, ale ztrácí v kvalifikaci. Výkon na jedno kolo proto teď vidí jako prioritu.

"V kvalifikaci rychlostně určitě ztrácíme," přiznal Hamilton v Melbourne. "Určitě ztrácíme na Red Bull, nevím, kde ten čas (v Bahrajnu) vzali. Když se podíváte na Vettelovo kolo, byl mnohem rychlejší v prostředním sektoru. V prvním a druhém sektoru jsme na tom byli podobně."

"Nevím, teď se asi začne ukazovat, kde ten čas ztrácíme. Ale v závodě, když je vůz těžší, je trochu vyváženější. Vozy se obvykle chovají trochu lépe, když mají hodně paliva, alespoň ten můj ano. Naše závodní rychlost není špatná, s vozem umíme v závodě pracovat."

"Pro nás je teď nejdůležitější vyřešit kvalifikaci. Musíme zjistit, jak z vozu dostat maximum na jedno kolo. Výsledek kvalifikace má totiž ještě větší význam než v minulosti."

Na kvalifikačním výkonu pracoval McLaren už od závodu v Bahrajnu a věnovat se mu bude více i ve volných trénincích v Melbourne. Hamilton věří, že překážkou v tomto ohledu nebude zmenšený otvor v difuzoru, který je určen pro startér. Úpravu musel tým provést na žádost FIA.

"Říkali, že to žádný rozdíl není. Jen změnili malou díru vzadu na podlaze. Ta díra tam pořád je, jen ji museli trochu zmenšit, takže snad to nebude žádný rozdíl, až s vozem pojedu," vysvětlil.

Diskuze (11) Další článek: Michael Schumacher představuje svůj Mercedes W01
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10