Pro McLaren bude v Jerezu testovat Oliver Turvey

Odměnou za vítězství v soutěži mladých talentů.
Tým McLaren oznámil na poslední chvíli, že do svého vozu během testů v Jerezu posadí britského Jezdce Olivera Turveyho. Jedná se o odměnu za vítězství v soutěži McLaren Autosport BRDC Award v roce 2006.

"Mým cílem je si tuto zkušenost užít, ale také se naučit co nejvíce," řekl Turvey. "Pokud to bude možné, rád bych týmu pomohl s přípravami na sezónu 2010."

Šéf týmu Martin Whitmarsh vyjádřil potěšení ze splnění závazku vůči vítězi soutěže mladých talentů, na jejímž pořádání se McLaren podílí.

"Jízda ve vítězném voze formule 1 je snem každého závodníka a jsem si jistý, že Oliver využije test tento týden jako dokonalou příležitost pro zisk nových zkušeností, zatímco pokračuje ve své úspěšné kariéře v monopostech," dodal.

Turvey dostane k dispozici letošní vůz MP4-24, s kterým Lewis Hamilton vyhrál dvě Grand Prix.
Další článek: Conway: Nejsem bez šance na sedačku u Mercedesu GP

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.