Pro Kvjata byl vloni Singapur extrémně těžký, letos věří ve zlepšení

Singapur je pro jezdce jedním z nejnáročnějších nebo možná přímo nejnáročnějším okruhem v kalendáři. Obvykle závod atakuje dvě hodiny, jede se pod umělým osvětlením, v horku a k bariéře to zde není daleko.
Pro Kvjata byl vloni Singapur extrémně těžký, letos věří ve zlepšení

„Je to určitě jeden z nejnáročnějších závodů v šampionátu,“ řekl Daniil Kvjat. „Je nejdelší, jedním z nejvíce horkých a fyzicky nejnáročnějších závodů. Ale mohu říct, že se mi trať líbí, protože i když je to městský okruh, je trochu rychlejší než Monako.“

Ruský jezdec v barvách Red Bullu doufá, že bude letos na závod připraven lépe než vloni.

„Vloni to bylo extrémně těžké, protože má láhev na vodu nefungovala. Letos jsem myslím i lépe připraven z fyzického hlediska, takže by to mělo být v pořádku. Například v Malajsii jsem se letos cítil mnohem pohodlněji než vloni, a tam to bude podobné, takže si myslím, že to bude dobré.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vyzkouší Honda svůj motor v japonské sérii?

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..