Pro Hondu pracuje bývalý motorář Ferrari a FIA Gilles Simon

Po epizodě s PUREm se jméno Gillesa Simona znovu vrací na scénu, Francouz se objevil ve službách Hondy, pracuje na šestiválci.
Pro Hondu pracuje bývalý motorář Ferrari a FIA Gilles Simon

Simon se coby motorář proslavil u Ferrari, ale nejvíc se o něm začalo mluvit poté, co ukončil své angažmá u FIA a přešel k výrobci motorů PURE.

Konkurenti byli tehdy velmi znepokojení, protože podle nich měl Simon u automobilové federace přístup k citlivým údajům o šestiválcích všech výrobců, a panovaly obavy, že by je mohl zneužít právě při práci pro PURE.

Loni ovšem došly této společnosti Craiga Pollocka peníze a musela ukončit vývoj nového agregátu, čímž Simonova hrozba pro ostatní padla. Ale ne na dlouho, protože Simon našel uplatnění u Hondy, kde pokračuje ve vývoji nového motoru, který jako první dostane McLaren v roce 2015.

Simon měl při svém působení u FIA na starost právě přípravu nových agregátů pro rok 2014.

Další článek: Alonso je třetím nejlépe placeným neamerickým sportovcem

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?