Pro Hondu je ukončení spolupráce s McLarenem úleva

Podle Jusukeho Hasegawy je pro Hondu konec spolupráce s McLarenem ve formuli 1 úlevou.
Pro Hondu je ukončení spolupráce s McLarenem úleva

Tříleté období spolupráce McLarenu a Hondy, která týmu z Wokingu dodávala pohonné jednotky, se vyznačovalo častými problémy se spolehlivostí a výkonností japonského motoru.

Obě strany se nakonec dohodly na ukončení spolupráce. McLaren bude od příštího roku odebírat motory od Renaultu, zatímco Honda je bude dodávat týmu Toro Rosso.

„Úleva, ano. Je dobré se soustředit na příští sezónu,“ řekl Hasegawa pro Motorsport.com ještě předtím, než bylo minulý týden oznámeno, že končí na pozici šéfa projektu Hondy ve formuli 1.

Honda mění svou strukturu, Hasegawa končí v jejím čele

Honda mění svou strukturu, Hasegawa končí v jejím čele

„Možná nám nebudete věřit, ale nemyslím si, že jsme jako McLaren-Honda měli lidský problém. S McLarenem máme velmi dobrý vztah. Nemám pocit, že by to byl nějaký nový začátek, je jen na nás, abychom se koncentrovali na vyrobení lepšího motoru.“

„Z tohoto pohledu se tedy nic nezměnilo, stále jsme zevnitř i zvenčí pod obrovským tlakem.“

„Je to (spolupráce s Toro Rosso) nová výzva a je velmi vzrušující, když máte více informací a vytváříte nové vztahy s jinou skupinou lidí. Jak jsem ale vždy říkal, nemáme v plánu měnit náš koncept motoru. Už jsme začali s vývojem motoru pro příští rok a pro naši vývojovou skupinu to není velký rozdíl.“

Hasegawu mrzí, že spojení McLaren-Honda nebude pokračovat, Honda se ale nyní chce zaměřit zejména na zlepšení své reputace.

„Je to samozřejmě škoda, že se rozhodli pro příští rok pro jiný motor. Je to ale součást jejich strategie, my to musíme respektovat a dostat se do pozice silné automobilky, aby si nás oni a další týmy chtěli v budoucnu vybrat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Handicapovaný Monger se chce vrátit k závodění v monopostech

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10