Pro Hamiltona představuje největší naději na úspěch McLaren, míní Button

Obsazování závodních sedaček pro příští rok je v plném proudu, několik otazníků však stále visí ve vzduchu. Jenson Button teď radí svému týmovému kolegovi, že McLaren je pro něj nejlepší volbou.
Pro Hamiltona představuje největší naději na úspěch McLaren, míní Button

Jedním z hlavních témat ve světě formule 1 je teď budoucnost pilota McLarenu Lewise Hamiltona. Tomu na konci letošní sezony vyprší kontrakt s britskou stájí, musí se proto v blízké době rozhodnout, kam chce v budoucnu svou kariéru směřovat.

V minulosti se pilot netajil tím, že chce jezdit u týmu, který mu bude schopen dát vítězné auto. Pokud to nezvládne McLaren, je mistr světa z roku 2008 ochoten porozhlédnout se jinde. V nedávné době se ale Hamilton nechal slyšet, že k podpisu nové smlouvy s McLarenem už zbývá jen dořešit pár maličkostí ve smlouvě.

Jenson Button svému týmovému kolegovi radí, aby ignoroval nabídky ostatních stájí a u stávajícího týmů zůstal, protože právě McLaren pro Hamiltona představuje největší šanci na budoucí úspěch.

"Ano, to jednoznačně," cituje Autosport Buttonovu odpověď na otázku, zda by chtěl, aby Hamilton setrval u McLarenu. "Během závodního víkendu chcete odvádět lepší práci než váš týmový kolega, to je přesně to, co všichni chceme dělat. Musíte však také mít soutěživého kolegu. O tom sport je. Pokud jste v top týmu, máte konkurenceschopného týmového kolegu vždycky."

"Lewis je jedním z těch, kdo mají možnost se pohnout, nebo ne. Tento týden jsem slyšel Rona (Denise) říkat nějaké zajímavé poznámky, ale tohle místo je pro Lewise jako domov," dodává mistr světa z roku 2009.

"Byl tady od začátku své kariéry, jít někam jinam by byla veliká změna. Já jsem to udělal několikrát. Někdy je pro vás dobré udělat změnu, je to jen na Lewisovi, z mého pohledu to ale nevypadá, že by to byla dobrá věc."

Jako týmového kolegy si Button Hamiltona cení a chválí i jejich vzájemnou spolupráci. "Rozhodně je tím nejrychlejším týmovým kolegou, jakého jsem kdy měl. Závodil jsem s několika dobrými týmovými kolegy. Jezdil jsem se dvěma současnými mistry světa, oni jsou však dost odlišní ve svém chování a ve způsobu spolupráce s týmem. Myslím, že poslední tři roky byly skvělé."

"Je úžasné dobře soutěžit. Ve dnech, kdy vás týmový kolega porazí, mu musíte poblahopřát, protože to byla skvělá práce, ale dny, kdy porazíte svého týmového kolegu, když je tak konkurenceschopný, vám přináší mimořádný úsměv a zvláštní pocit. Je tedy důležité mít konkurenceschopného týmového parťáka," shrnuje svůj názor Button.

Další článek: Mezi kandidáty na Massovu sedačku u Ferrari je také Räikkönen

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00