Pro Hamiltona nebude šetření paliva těžší než pro ostatní, míní Mercedes

Šéf týmu Mercedes Paddy Lowe připomněl, že se nutnost šetřit palivo v závodech objevuje ve formuli 1 už delší dobu, a proto bychom neměli čekat, že to někomu způsobí velké problémy.
Pro Hamiltona nebude šetření paliva těžší než pro ostatní, míní Mercedes

Letos musí mít monoposty F1 o třetinu nižší spotřebu než loni, v závodech je to vyjádřeno omezením 100 kilogramů paliva, víc na startu být v nádrži nesmí. Jezdci sice mají různé styly a někteří jsou agresivnější než jiní, ale podle Mercedesu nebude mít problémy ani Hamilton, který rád jezdí naplno.

"Myslím, že tento aspekt přeceňujete," řekl Lowe pro Autosport. "Určitě to bude faktor v závodech, ale já doufám, že nebude dominantní."

"Loni jsme při několika příležitostech viděli, že to některým jezdcům bránilo jezdit na limitu v každém kole, Lewis je příkladem, a to je občas velmi frustrující."

"Ale šetření paliva a pneumatik bylo faktorem v podstatě ve většině historie formule 1. Já doufám, že nebude tak dominantní, aby to zhoršilo podívanou."

Spotřeba paliva je omezená také na 100 kilogramů za hodinu, což se projeví v kvalifikacích, kde elektronika omezí motory tak, aby tuto hranici nepřekročily.

Další článek: Blíží se druhé testy, představí se v nich nový Lotus E22

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.