Pro Hamiltona je čtvrté místo z USA jako vítězství

Lewis Hamilton byl po Grand Prix v Austinu nadšený, že dokázal znovu bojovat a postupovat vpřed. Podařilo se mu to poprvé po letní přestávce.
Pro Hamiltona je čtvrté místo z USA jako vítězství

Mercedes odhalil po předchozím závodě praskliny na šasi Hamiltonova vozu, a tak mu dal v Austinu nové. A britský pilot najednou ožil.

"Jsem opravdu, opravdu, opravdu šťastný, cítím se, jako bych vyhrál závod," radoval se. "Získal jsem čtvrté místo a postupoval jsem vpřed, bylo to poprvé od Maďarska, co jsem šel vpřed."

"Byl to dobrý pocit dobře odstartovat, pak jsem musel zacházet s pneumatikami tak, jak bylo třeba, pneumatiky nakonec neodešly. Kdybych prohrál s Fernandem, bylo by to... Prostě jsem nechtěl zklamat tým."

Hamilton je teď přesvědčený, že za jeho trápením z Abú Zabí stálo právě poškozené šasi.

"Neřekl bych, že došlo k nějakému velkému průlomu, ale auto bylo tento víkend úplně jiné. Jsem si celkem jistý, že poškození, které jsme měli v posledním závodě, zavinilo, že ten závod byl tak špatný."

"Rozdíl ve voze byl jako den a noc, bylo příjemné mít lepší auto. Nemáme rychlost red bullů a lotusů, ale byli jsme rychlejší než ostatní."

V posledním závodě sezóny se chce Hamilton soustředit na zisk druhého místa v šampionátu týmů, třetí pozice mezi jezdci ho moc nezajímá.

"Být druhý nejlepší tým za celou sezónu, kdybychom přeskočili, McLaren, Ferrari a Lotus, to by bylo pro lidi v továrně něco velkého."

"Není to tak, že by tým letos pracoval tvrději než předtím, jen dřív neviděli výsledky, které si zasloužili. A snad jim to také pomůže při vývoji auta pro příští rok."

Další článek: Räikkönena jsme nijak neovlivňovali, hájí se Ferrari

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00