Pro Force Indii budou závodit Paul di Resta a Nico Hülkenberg

Force India se podle očekávání rozešla s Adrianem Sutilem. Na jeho místo promoval do závodní sedačky Nico Hülkenberg, druhým jezdcem zůstává di Resta.
Pro Force Indii budou závodit Paul di Resta a Nico Hülkenberg

"V Paulovi a Nicovi máme dva velmi talentované jezdce s obrovským potenciálem," komentoval své rozhodnutí majitel stáje Vidžaj Mallya. "Myslím, že Paul upoutal během své první sezóny pozornost všech v boxové uličce."

"Jeho rychlost, vyspělost a závodní dovednosti potvrdily, že jsme měli pravdu, když jsme do něj vložili důvěru. Těšíme se, že s ním budeme spolupracovat další rok."

"Co se týče Nica, na konci roku 2010 jsme ho identifikovali jako vycházející hvězdu a rozhodli se ho během sezóny vyzkoušet. I když ve voze strávil jen omezený čas, přesvědčil nás, že si na rok 2012 zaslouží závodní sedačku."

"Naše nové jezdecké složení znamená, že se loučíme s Adrianem Sutilem, jenž byl u týmu od našeho vstupu do tohoto sportu. Byl nedílnou součástí našich úspěchů v uplynulých čtyřech sezónách a přejeme mu do budoucna vše nejlepší."

Hülkenberg se tak do Grand Prix vrací po jednoleté přestávce, v sezóně 2010 závodil pro Williams. Kdo bude třetím jezdcem Force Indie, tým zatím neoznámil. Sutil teď bude pravděpodobně velmi usilovat o dohodu s Williamsem, aby nahradil Rubense Barrichella.

Další článek: Sauber představí svůj nový monopost na začátku února

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen