Pro Force Indii budou závodit Adrian Sutil a Paul di Resta

Tým Force India potvrdil své jezdecké složení pro letošní sezónu, závodní dvojici Adriana Sutila a Paula di Restu doplní v roli záložního pilota Nico Hülkenberg.
Pro Force Indii budou závodit Adrian Sutil a Paul di Resta

Tým Vidžaje Mallyi se tak rozešel s Vitantoniem Liuzzim, který má na letošní sezónu s Force Indií platnou smlouvu. Jeho místo zaujal Skot Paul di Resta, který je podporovaný Mercedesem a pro tým jezdil loni v pátečních trénincích.

"Věřím, že kombinace talentu, kterou jsme dali dohromady, představuje jednu z nejsilnějších sestav na startovním roštu: Adrian dospěl v jednoho z nejkonzistentnějších a nejlépe hodnocených mladých jezdců formule 1, zatímco Paul je, věřím, hvězdou budoucnosti," komentoval Mallya. "Co se týče Nica, podepsat s ním byla až moc dobrá příležitost na to, abychom si ji nechali utéct."

Sutil u týmu ze Silverstonu debutoval v roce 2007, i když tehdy ještě pod jiným majitelem. "Vždy jsem říkal, že se u tohoto týmu cítím dobře, je jako rodina," uvedl. "A když se cítíte dobře, věříte si a můžete jezdit na maximum. Spolu jsme během uplynulých let dosáhli pokroku a jsem nadšený, že budu součástí týmu, až udělá další krok, což snad bude znamenat, že se staneme přední stájí."

Di Resta přichází do formule 1 coby úřadující mistr DTM. "Stát se jezdcem F1 bylo mojí dlouhodobou ambicí, chtěl jsem to už od chvíle, kdy jsem poprvé usedl do motokáry," vzpomínal. "Je to úžasný pocit, že se mi to podařilo."

Hülkenberg loni debutoval u týmu Williams, ale po roce byl propuštěn navzdory svým slibným výkonům a překvapivé pole position z Brazílie. Závodní sedačku si pro letošek nenašel, takže se musí spokojit s místem třetího jezdce. "Jsem rád, že můžu v roce 2011 zůstat ve formuli 1," přiznal. "Oceňuji, že mi tým věří a podepsal se mnou dlouhodobou smlouvu. Udělám maximum, abych naplnil očekávání."

Jak se tým vypořádá s Vitantoniem Liuzzim, zatím neuvedl. Jediná volná závodní sedačka zůstává u týmu HRT a jeho šéf Colin Kolles nedávno přiznal, že vyčkává právě na uzavření soupisky Force Indie.

Další článek: Kubica: Neodsuzujme platící jezdce a jejich týmy, chtějí přežít