Pro Ferrari přicházejí rozhodující závody, letošní sezónu může vzdát

Nadcházející Grand Prix určí, jestli Ferrari bude dál pracovat na letošním voze, nebo jestli obrátí pozornost na příští sezónu. Trend z posledních závodů je příznivý.
Pro Ferrari přicházejí rozhodující závody, letošní sezónu může vzdát

Scuderia letos nevyhrála zatím ani jeden závod a v obou šampionátech má velké bodové ztráty. V posledních závodech ale dosáhla jistého zlepšení, proto chce ještě pár Grand Prix počkat, než případně zlomí nad letošním ročníkem hůl.

"V posledních třech měsících jsme hodně pokročili, poslední tři závody ukázaly tento trend," uvedl šéf designér Ferrari Nicolas Tombazis. "My doufáme, že tento trend bude pokračovat v příštích závodech. V nich se ukáže, jestli můžeme dál věřit, že dokážeme bojovat o tento šampionát navzdory naší velké bodové ztrátě, nebo jestli to možné není. Takže příštích pár závodů bude v tomto ohledu rozhodujících. Uvidíme, jak se to vyvine."

"V Kanadě a Monaku jsme konečně byli schopní bojovat o vítězství, i když výsledky jsme neměli. Myslím, že to mělo dva důvody. Jedním z nich jsou vlastnosti tratě a druhý je vývoj vozu. Oba přispěly k naší výkonnosti v posledních závodech. Věřím, že ve Valencii bude možné pokračovat v tomto trendu, protože ten okruh je podobný Kanadě. Má dlouhé rovinky, zóny tvrdého brzdění a středně rychlé zatáčky. My si myslíme, že by měl našemu vozu vyhovovat."

Městské tratě jsou ovšem v kalendáři v menšině, proto je důležité, jaký výkon podá 150º Italia na aerodynamicky náročných okruzích. Těžká zkouška přijde hned po GP Evropy.

"Je pravda, že na těchto okruzích jsme byli slabí, hlavně v Barceloně jsme nebyli konkurenceschopní," přiznal Tombazis. "Věříme, že úpravy vozu - a pro Silverstone připravujeme velký balík - nám umožní být konkurenceschopnější. Já doufám, že se zlepšíme natolik, abychom mohli bojovat o vítězství, ale na to si budeme muset počkat."

Aerodynamika ovšem není jediným problémem Ferrari, rezervy má i v práci s pneumatikami. V pátek v Kanadě proto testovalo nové zavěšení zadních kol. Výsledky byly pozitivní, ale inženýři potřebují uskutečnit další testy během tréninků před následujícími závody.

Další článek: Přečtěte si nový F1Mag, analyzuje situaci Lewise Hamiltona

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.