Pro fanoušky je těžké představit si náročnost F1, říká Hamilton

Běžní „smrtelníci“ nemají možnost naskočit do monopostu formule 1 a sami si vyzkoušet fyzickou náročnost jeho řízení, čímž se „královna motorsportu“ logicky odlišuje od jiných sportů, které jsou všem snadno dostupné. Na tento fakt poukázal Lewis Hamilton.
Pro fanoušky je těžké představit si náročnost F1, říká Hamilton

Podle pětinásobného mistra světa formule 1 a průběžného lídra sezóny 2019 je pro fanoušky u televizních obrazovek obtížné ztotožnit se s dvacítkou pilotů nejrychlejších monopostů na světě, protože nikdy nedostanou možnost pocítit náročnost řízení takto silného vozu.

„Je nás jen 20 na světě a nikdo jiný z veřejnosti nemá možnost jít, nasednout do formule 1 a řídit ji tak, jak ji řídíme my,“ rozpovídal se Hamilton pro f1i.com.

„Když jdu hrát basketbal, tak se chvíli cítím jako LeBron nebo Steph Curry. Někdy zase hraji tenis a přesně trefím růžek. Poté se zase na sekundu cítím jako Federer.“

Hamilton nechce loňské pneumatiky. Nebyly podle něj dobré

Hamilton nechce loňské pneumatiky. Nebyly podle něj dobré

„Nemůžete nasednout do formule 1, objet jedno kolo tak, jako já a říct si, že se cítíte jako Lewis. Je těžké dát si to do nějakých souvislostí, nemůže cítit ty drobné nuance, ty malé rozdíly a ten pocit, když je pilot na hraně,“ myslí si pilot Mercedesu.

Doma není uznáván tak, jak by si zasloužil, říká o Hamiltonovi Wolff

Šéf Lewise Hamiltona u stáje Mercedes Toto Wolff nedávno čelil dotazům, proč se po každém triumfu nedostane britskému pilotovi v jeho domovině stejné pozornosti. Podle Wolffa se Hamilton na britských ostrovech netěší takovému uznání, jaké by zasluhoval.

Russell i Kubica mají stejnou pohonnou jednotku, ujišťuje Wolff

Russell i Kubica mají stejnou pohonnou jednotku, ujišťuje Wolff

„Lewis Hamilton není ve Velké Británii obecně uznáván tak, jak by si zasloužil. Z nějakého důvodu se do něj často navážejí, což možná prodává více výtisků novin nebo zaručuje více kliknutí na články,“ myslí si Wolff.

„Nemyslím si, že plně chápou tu možnost sledovat možná nejlepšího pilota všech dob na jeho výjimečné cestě,“ dodal šéf Mercedesu směrem k britským novinářům.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Skončil vztah mezi Alonsem a McLarenem? Okolí Španěla to popírá

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00