Pro Bottase je týmová režie tvrdou realitou, přiznává šéf Mercedesu

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff řekl, že využití týmové režie ve Velké ceně Ruska vozů formule 1 bylo „tvrdou realitou“ pro Valtteriho Bottase, který přišel o vítězství, když musel přepustit první místo týmovému kolegovi Lewisi Hamiltonovi.
Pro Bottase je týmová režie tvrdou realitou, přiznává šéf Mercedesu

Bottas, který včera vyhrál kvalifikaci, dostal pokyn pustit před sebe vedoucího muže průběžného pořadí šampionátu v polovině závodu v ruském Soči, jelikož se Mercedes kvůli puchýřkování levé zadní Hamiltonovy pneumatiky obával, že by jej mohl ohrozit jeho největší rival v boji o titul Sebastian Vettel z Ferrari jedoucí za ním na třetí pozici.

Hamilton si nakonec dojel pro vítězství před Bottasem a navýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí šampionátu na 50 bodů. V rozhovoru pro Sky Sports F1 Wolff přiznal, že z týmové režie nemá radost, ale její použití bylo podle něj potřebné.

„Srdcem jsme všichni závodníci a to, co chceme vidět, je závodění a ať vyhraje ten nejrychlejší. A pak jsme skupina racionálních chlapů, ráno diskutujeme o věcech a v závodě je pak všechno jinak. To se dnes stalo,“ řekl Wolff.

„Z dvojitého vítězství bychom měli mít obrovskou radost, což v zásadě máme, ale také cítíme, že to bylo proti Valtterimu. Bylo by to jeho vítězství v závodě a my to změnili. Je to rána pro jezdce a rána pro tým. Je to ale tvrdá realita, že v ten den, který byl velmi obtížný, můžete navýšit vedení v šampionátu o sedm bodů. V tom případě to musíte vzít, a to jsme dnes udělali,“ dodal.

Hamilton: Vítězství po týmové režii není velkolepé

Hamilton: Vítězství po týmové režii není velkolepé

Wolff také vysvětlil situaci během zastávek v boxech, během které nejprve zajel k mechanikům Bottas, o kolo později Vettel a až následně Hamilton, který tím přišel o pozici ve prospěch pilota Ferrari.

„Mluvili jsme o tom, kdo zajede do boxů jako první, a pak jsme to udělali s Valtterim, protože bychom tím uchránili jeho vítězství. Pro Lewise to pak bylo o kolo později a on ztratil pozici ve prospěch Sebastiana,“ dodal Wolff.

„Všechno to vyvolalo, řekněme, nepořádek. Jelikož jsme vyjeli za Sebastianem, musel Lewis zaútočit a neměl z toho velkou radost. Byly tam puchýře a před nimi jsme se museli chránit, když byl za ním Sebastian.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel chápe týmovou režii Mercedesu

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00