Pro Alonsa zůstává favoritem Red Bull

Fernando Alonso je přesvědčený, že v posledních dvou závodech sezóny bude mít Red Bull znovu lepší auto než Ferrari, proto se bude bojovat o titul až do úplného konce v Abú Zabí.
Pro Alonsa zůstává favoritem Red Bull

"Red Bull v Koreji znovu ukázal, že je silnější než my," přiznal Alonso pro El Pais. "A stejné to bude v Brazílii a Abú Zabí. Takže musíme udělat další krok vpřed, abychom byli konkurenceschopní. Musíme být na pódiu. Pokud nás teď někdo porazí, tak mu patří gratulace. Vítězství a prohra budou záležet na rychlosti, spolehlivosti a štěstí."

Alonso vede šampionát jezdců o 11 bodů před Webberem, takže má šanci získat svůj třetí titul mistra světa už v příští Grand Prix v Brazílii. To se ale podle něj vzhledem k formě Red Bullu nestane. "V Koreji jsem si zajistil jen to, že budu bojovat až do posledního závodu v Abú Zabí," řekl.

I kdyby Španěl přeci jen slavil už v Sao Paulu, zbyl by mu ještě jeden úkol. "Bojujeme o dva šampionáty a v Brazílii ten druhý vyhrát nemůžeme. Chceme jít dál a zůstat nohama na zemi," připomněl šéf Ferrari Stefano Domenicali.

Další článek: Coultharda zklamali mechanici McLarenu a Ferrari, radovali se z nehody