Pro Alonsa zůstává favoritem Red Bull

Fernando Alonso je přesvědčený, že v posledních dvou závodech sezóny bude mít Red Bull znovu lepší auto než Ferrari, proto se bude bojovat o titul až do úplného konce v Abú Zabí.
Pro Alonsa zůstává favoritem Red Bull

"Red Bull v Koreji znovu ukázal, že je silnější než my," přiznal Alonso pro El Pais. "A stejné to bude v Brazílii a Abú Zabí. Takže musíme udělat další krok vpřed, abychom byli konkurenceschopní. Musíme být na pódiu. Pokud nás teď někdo porazí, tak mu patří gratulace. Vítězství a prohra budou záležet na rychlosti, spolehlivosti a štěstí."

Alonso vede šampionát jezdců o 11 bodů před Webberem, takže má šanci získat svůj třetí titul mistra světa už v příští Grand Prix v Brazílii. To se ale podle něj vzhledem k formě Red Bullu nestane. "V Koreji jsem si zajistil jen to, že budu bojovat až do posledního závodu v Abú Zabí," řekl.

I kdyby Španěl přeci jen slavil už v Sao Paulu, zbyl by mu ještě jeden úkol. "Bojujeme o dva šampionáty a v Brazílii ten druhý vyhrát nemůžeme. Chceme jít dál a zůstat nohama na zemi," připomněl šéf Ferrari Stefano Domenicali.

Diskuze (165) Další článek: Coultharda zklamali mechanici McLarenu a Ferrari, radovali se z nehody
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10