Pro Alonsa jsou favority Red Bull a McLaren

Fernando Alonso doufá, že se Ferrari přiblížilo nejlepším týmům, kterými podle něj budou letos Red Bull Racing a McLaren.
Pro Alonsa jsou favority Red Bull a McLaren

Alonso upozornil, že letos bude ještě lepší než loni, na druhé straně ale pořád počítá s tím, že bude omezen technikou.

"Neměli bychom zapomínat na cíl, který máme, a neměli bychom zapomínat na ztrátu sedmi až osmi desetin sekundy, kterou jsme měli na konci loňského roku," řekl. "Ale mohli bychom být blíž Red Bullu a McLarenu, kteří budou letos nejsilnější."

Zimní testy jsou podle Španěla jen zahřívacím tréninkem, takže nebylo možné z nich vyčíst, kdo vyhraje v Austrálii. Ale i když Ferrari nebude nejlepší, dobrý výsledek není vyloučený.

"Nebudeme nejrychlejší, ale ani nebudeme ztrácet 1,6 sekundy jako loni. Takže začínáme z lepší pozice. Takže pokud jsme loni dojeli čtvrtí, tak proč bychom letos nemohli být lepší?"

To Alonsův kolega Felipe Massa má jasno v tom, kdo jede do Austrálie jako favorit na výhru. "Red Bull je velmi konkurenceschopné auto," uvedl Brazilec. "Je to velmi stabilní auto a je vidět, nejen když jste za ním, že má velmi dobrou záď. Jsou konzistentní s degradací pneumatik v dlouhých jízdách. Podle mě je to asi nejkonkurenceschopnější auto, jak ukázalo v minulých šampionátech."

Další článek: Webber: Není to můj poslední rok ve formuli 1

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00