Pro Alonsa je nejlepším jezdcem Kubica

Fernando Alonso bývá mnohými označován za nejkomplexnějšího jezdce současné formule 1. On sám si nejvíce ze svých soupeřů cení Roberta Kubicu.
Pro Alonsa je nejlepším jezdcem Kubica

"Pro mě je nejlepším jezdcem Robert Kubica a přeji mu to nejlepší," odpovídal Alonso na otázku v Madonně di Campiglio. "Včera jsem s ním mluvil a řekl jsem mu, že má myslet jen na jednu věc: až se vrátí, bude patřit mezi nejlepší."

Kubica patří mezi jezdce, o kterých uvažuje Ferrari jako o případných nástupcích Felipeho Massy. Šéf Scuderie Stefano Domenicali ale řekl, že pro polského závodníka Ferrari zatím nenaplánovalo žádné testy. V dohledné době to ani nebude možné kvůli obnovení fraktury nohy.

Alonso byl přesto dotázán, jak se staví k možnosti, že by Massu jednoho dne nahradil právě Kubica. "Jsem velmi spokojený s Felipem," odpověděl krátce.

K letošní sezóně Španěl žádné novinky neřekl, jen vyjádřil přesvědčení, že reorganizace v Maranellu proběhla úspěšně. "Takže si myslím, že pokud máme mít výsledky, měly by přijít okamžitě," uvedl.

"Myslím, že nepotřebujeme žádný čas. Loni jsme měli problémy s aerodynamickým tunelem, s korelací mezi daty. Pokud letos překonáme problémy s tunelem, měli bychom mít výsledky. Pokud odvedeme dobrou práci, dokážeme vyhrávat závody. Pokud neodvedeme dobrou práci, nedokážeme to."

Další článek: Systém pro udržování světlé výšky připravuje také Ferrari

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00