Pro Alonsa je nejlepším jezdcem Kubica

Fernando Alonso bývá mnohými označován za nejkomplexnějšího jezdce současné formule 1. On sám si nejvíce ze svých soupeřů cení Roberta Kubicu.
Pro Alonsa je nejlepším jezdcem Kubica

"Pro mě je nejlepším jezdcem Robert Kubica a přeji mu to nejlepší," odpovídal Alonso na otázku v Madonně di Campiglio. "Včera jsem s ním mluvil a řekl jsem mu, že má myslet jen na jednu věc: až se vrátí, bude patřit mezi nejlepší."

Kubica patří mezi jezdce, o kterých uvažuje Ferrari jako o případných nástupcích Felipeho Massy. Šéf Scuderie Stefano Domenicali ale řekl, že pro polského závodníka Ferrari zatím nenaplánovalo žádné testy. V dohledné době to ani nebude možné kvůli obnovení fraktury nohy.

Alonso byl přesto dotázán, jak se staví k možnosti, že by Massu jednoho dne nahradil právě Kubica. "Jsem velmi spokojený s Felipem," odpověděl krátce.

K letošní sezóně Španěl žádné novinky neřekl, jen vyjádřil přesvědčení, že reorganizace v Maranellu proběhla úspěšně. "Takže si myslím, že pokud máme mít výsledky, měly by přijít okamžitě," uvedl.

"Myslím, že nepotřebujeme žádný čas. Loni jsme měli problémy s aerodynamickým tunelem, s korelací mezi daty. Pokud letos překonáme problémy s tunelem, měli bychom mít výsledky. Pokud odvedeme dobrou práci, dokážeme vyhrávat závody. Pokud neodvedeme dobrou práci, nedokážeme to."

Další článek: Systém pro udržování světlé výšky připravuje také Ferrari

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10