Pro Alonsa je důležitější spokojenost zaměstnavatele než počet titulů

Fernanda Alonsa nejvíc těší, že si po profesionální stránce vysloužil respekt týmů, pro které pracoval. Staví to výš než získané tituly mistra světa.
Pro Alonsa je důležitější spokojenost zaměstnavatele než počet titulů

Zatímco Sebastian Vettel slavil své čtvrté vítězství v šampionátu jezdců, byl Fernando Alonso dotázán Espn, zda piloty hodnotí podle počtu získaných titulů.

"Pro mě je hlavní, když je tým spokojený, aby mi na konci měsíce zaplatil," odpověděl. "Myslím, že ostatní věci jsou trochu komplikovanější, a je nemožné, aby spokojení byli všichni. Musíte učinit spokojenými lidi, kteří vás živí."

"Když jsem byl u Renaultu, na rok jsem odešel k McLarenu a oni mě chtěli zpět. A teď také McLaren veřejně říká, že by mě chtěl zpět, to je dobré znamení. A u Ferrari se ke mně chovají vždy velmi dobře a je tu možnost ještě víc prodloužit smlouvu."

"To mě uspokojuje víc než cokoliv jiného, že týmy, se kterými jsem úzce spolupracoval, nikdy nepochybují o mé profesionalitě a nasazení."

Alonso má smlouvu s Ferrari až do konce roku 2016, ale velmi po něm touží McLaren, který by rád při návratu Hondy posadil do vozu velkou hvězdu.

Další článek: Sirotkina nasadit nemusíme, ale máme to v plánu, říká Sauber

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.