Pro Alonsa je důležitější spokojenost zaměstnavatele než počet titulů

Fernanda Alonsa nejvíc těší, že si po profesionální stránce vysloužil respekt týmů, pro které pracoval. Staví to výš než získané tituly mistra světa.
Pro Alonsa je důležitější spokojenost zaměstnavatele než počet titulů

Zatímco Sebastian Vettel slavil své čtvrté vítězství v šampionátu jezdců, byl Fernando Alonso dotázán Espn, zda piloty hodnotí podle počtu získaných titulů.

"Pro mě je hlavní, když je tým spokojený, aby mi na konci měsíce zaplatil," odpověděl. "Myslím, že ostatní věci jsou trochu komplikovanější, a je nemožné, aby spokojení byli všichni. Musíte učinit spokojenými lidi, kteří vás živí."

"Když jsem byl u Renaultu, na rok jsem odešel k McLarenu a oni mě chtěli zpět. A teď také McLaren veřejně říká, že by mě chtěl zpět, to je dobré znamení. A u Ferrari se ke mně chovají vždy velmi dobře a je tu možnost ještě víc prodloužit smlouvu."

"To mě uspokojuje víc než cokoliv jiného, že týmy, se kterými jsem úzce spolupracoval, nikdy nepochybují o mé profesionalitě a nasazení."

Alonso má smlouvu s Ferrari až do konce roku 2016, ale velmi po něm touží McLaren, který by rád při návratu Hondy posadil do vozu velkou hvězdu.

Další článek: Sirotkina nasadit nemusíme, ale máme to v plánu, říká Sauber

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10