Příznivá situace v šampionátu zřejmě prodlouží vývoj letošního mercedesu

Šéf Mercedesu AMG Ross Brawn uznal, že aktuální forma týmu přidala na důležitosti letošní sezóny. Vývoj současného monopostu proto pokračuje.
Příznivá situace v šampionátu zřejmě prodlouží vývoj letošního mercedesu

Mercedes měl před letošní sezónou relativně skromný cíl zlepšit se a naděje vkládal především do nových pravidel roku 2014. V polovině roku je ale druhý v šampionátu, takže bude na W04 i nadále pracovat.

"K soustředění na auto 2014 dojde téměř plynulým přechodem," vysvětloval Brawn. "Nemyslím, že by kdy nastala chvíle, kdy byste ukončili vše na voze 2013 a všichni by se přesunuli k vozu 2014."

"Jsou tu oblasti, ve kterých chceme v roce 2013 získat odpovědi, které nám pomůžou v roce 2014. Pokud se podíváme na systémy zavěšení kol, myslíme si, že pneumatiky budou příští rok v zásadě podobné, a proto je vývoj systémů zavěšení zcela relevantní pro příští rok."

"Takže jsou to oblasti současného vozu, které budeme dál vyvíjet, skoro až do konce sezóny, protože můžou pokračovat v roce 2014. Na letošním voze jsou také oblasti, které nejsou relevantní pro příští rok, u nich v jistou chvíli nakreslíme čáru."

Jak bude Mercedes přesouvat své zdroje, se odvine o dalších výsledků. Případný boj o titul bude mít samozřejmě vliv.

"Záleží to na tom, jak dobře půjde sezóna, pokud vycítíme něco, co by mohlo být zajímavé, tak to bude mít vliv na náš směr," potvrdil Brawn.

"Myslím, že týmy, které nebudou mít šanci, prostě udělají čáru za svými vozy 2013 a pustí se do vozů 2014. My máme štěstí, že se musíme věnovat oběma, protože teď máme silné auto, silný tým, jsme na koni a nechceme to zkazit."

Další článek: Sutil: Hamiltona respektuji jako sportovce, jako člověka už ne

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.