Příští rok ve formuli 1 neskončím, naznačil Webber

Mark Webber prodloužil smlouvu s Red Bullem na sezónu 2012, ale příští rok bude pravděpodobně chtít další kontrakt. Na důchod se zatím necítí.
Příští rok ve formuli 1 neskončím, naznačil Webber

Webber prodlužuje smlouvu s Red Bullem vždy o jeden rok, ale zřejmě by měl i jiné možnosti. "Letos bylo úžasné, kolik zájmu tu bylo ze strany ostatních týmů, než jsem podepsal s Red Bullem," uvedl pro Daily Telegraph. "Měly velký, velký zájem si se mnou popovídat, což mi znovu připomnělo, že jsem na tom dobře."

Zájem o Webbera rivalové měli navzdory skutečnosti, že se australskému závodníkovi letos nedaří tolik jako loni. Zatím nevyhrál ani jeden závod. Alespoň jednu Grand Prix by chtěl do konce sezóny vyhrát a na titul se zaměří znovu příští rok. Ten by neměl být jeho poslední ve formuli 1.

"Příští rok budu dál jezdit, ale kde budu v letech 2013 a 2014, na to si budeme muset počkat dalších šest měsíců, jak mi to půjde," řekl. "Kdybyste se mě zeptali, než mi bylo 30 let, jestli budu závodit, až mi bude 36, odpověděl bych, že je to velmi nepravděpodobné. Ale je zřejmé, že se důchod hrozně přeceňuje, zvlášť když se vám daří. Říká se, že jakmile začnete ztrácet motivaci, je čas odejít, ale já ji mám stále velkou."

Australan navíc věří, že se dokáže příští rok úspěšně postavit týmovému kolegovi Vettelovi, který vyhrál poslední dva tituly. "Co se týče šampionátu, musí vám vše vyjít, musíte dát hodně věcí dohromady. Také se potřebujete dostat na koně," řekl. "Ale příští rok bude porazitelný. Ano, je to možné. Už jsem toho viděl dost a byl blízko, je to možné. Musíte být konzistentní, to je ta největší výzva."

Diskuze (101) Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s analýzou Vettelova kvalifikačního prohřešku
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00