Příští rok tu možná nebudeme, říká Pirelli

Pirelli zatím stále nemá všechny potřebné dohody pro své další působení ve formuli 1 a podle Paula Hemberyho začíná být pozdě.
Příští rok tu možná nebudeme, říká Pirelli

Bernie Ecclestone sice souhlasí se setrváním Pirelli v roli výhradního dodavatele pneumatik, ale FIA a některé týmy se na roce 2014 s italským výrobcem zatím nedohodly.

"1. září bychom jim měli říct vše, co potřebují vědět o pneumatikách pro příští sezónu, ale teď jsme v polovině května," připomněl Hembery. "Dokážete si představit, jak absurdní je, že nemáme podepsané smlouvy. Možná tu nebudeme."

Pirelli dříve uvedlo, že předložilo nabídku, kterou v současném ekonomickém klimatu považuje za udržitelnou, takže zřejmě zdražilo, a to je důvod, proč ne všechny týmy podepsaly smlouvu na příští rok.

Vedení Pirelli si už stanovilo interní termín, do kdy chce s jistotou vědět, jestli bude ve formuli 1 pokračovat. Hembery odmítá toto datum prozradit, ale podle něj začíná být už pozdě.

"Z našeho pohledu to začíná být velmi vážné, protože změny v příštím roce budou významné. Tento sport se musí rychle rozhodnout, protože kromě toho, že máme zdroje fixované na byznys ve formuli 1, jde také o technickou práci (vývoj). Musíme také odvést technickou práci."

"Není to jen o nasazení tvrdší směsi na letošní pneumatiky, změny jsou tak dramatické, že budeme muset pneumatiky důkladně přepracovat. To potrvá, takže čím víc času uplyne, tím, bude naše práce těžší. Přijde chvíle, kdy už nebude možné tu práci stihnout."

Další článek: Räikkönen: Ani u Red Bullu nebude příští rok jistota vítězného vozu

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00