Příští rok stejně zůstanou rozhodující finance, upozorňuje Caterham

Šéf týmu Caterham Cyril Abiteboul si nemyslí, že velké změny pravidel příští sezóny představují velkou šanci pro menší stáje.
Příští rok stejně zůstanou rozhodující finance, upozorňuje Caterham

S vozy 2014 začínají všichni s čistým listem papíru, ale podle Abiteboula získají náskok hned na startovní čáře ti, kdo mají nejvíc prostředků.

"Abych byl zcela upřímný, už nevím, co si mám myslet," řekl pro Auto Hebdo. "Papírově se všechno vynuluje, ale bude to hlavně o technických a finančních prostředcích."

"Ti, kdo budou moci investovat víc, kdo budou moci dělat rozhodnutí co nejpozději, kdo mají optimální produkci, budou mít výhodu. Například je třeba letos v létě zafixovat tvary šasi. To vyžaduje obrovské kapacity na promyšlení pravidel, což není snadné."

Podle Charlesa Pica, který by měl příští rok pokračovat v barvách Caterhamu, by mohlo dojít k oživení alespoň na konci startovního pole.

"Formule 1 nabere nový směr a nesmí vám ujet vlak změn," uvedl. "Bude hodně nových příležitostí, a to je šance pro týmy středu pole srovnat úroveň."

"I když top týmy zůstanou top týmy, myslím, že nám to může pomoci udělat velký krok, pokud dokážeme dát dohromady dobré věci."

Další článek: Lotus: Räikkönen s moc velkým platem by byl jako osina v zadku

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.