Příští rok na tom můžeme mnohem lépe ale také hůře, myslí si Alonso

Nové širší pneumatiky, nová aerodynamická pravidla. Podle Fernanda Alonsa příležitost. Připouští ale, že na tom McLaren může být ještě hůře.
Příští rok na tom můžeme mnohem lépe ale také hůře, myslí si Alonso

Nejen nová aerodynamická pravidla a pneumatiky čekají týmy v příštím roce. Výrobci pohonných jednotek mohou vyvíjet bez omezení, žetonový systém se ruší.

„Změna pravidel otevírá trochu naděje pro nás a to nejen pro McLaren, ale pro každého, protože vše je nové,“ říká Alonso.

„Myslím, že jdeme krok za krokem a doufejme, že pokud budeme mít konkurenceschopný motor, pak na straně šasi budeme díky novým pravidlům také konkurenceschopnější.“

„Může to být velmi dobré. Pokud to dobře pochopíte a máte dobrý přístup k novým pravidlům, pak se můžete stát velmi konkurenceschopní. Může to dopadnout ale také opačně a naše filozofie vozu 2017 bude úplně špatná a budeme ještě méně konkurenceschopní než v letošním roce.“

McLaren je podle Alonsa optimistický a on sám oceňuje vysokou kvalitu svého týmu. „Je to pravděpodobně nejlepší tým v mé kariéře. Nejsme konkurenceschopní, protože máme spoustu problému k řešení z minulého roku a projekt nebyl připraven konkurovat na této úrovni.“

Alonso nemá radost ze současné formy Ferrari

Alonso nemá radost ze současné formy Ferrari

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari se nevzdá, věří Montezemolo

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10