Příští rok může výrazně zamíchat rozložením sil, upozorňuje Red Bull

Nové šestiválcové motory, které do formule 1 přijdou v roce 2014, jsou velkou neznámou pro všechny a můžou značně změnit konkurenceschopnost jednotlivých týmů.
Příští rok může výrazně zamíchat rozložením sil, upozorňuje Red Bull

Šestiválce se už točí na testovacích lavicích a týmy pro ně připravují své vozy. Red Bull má tu výhodu, že ho Renault přijal jako svůj tovární tým, takže se těší stejnému přístupu jako stáje Ferrari a Mercedes, motor je přizpůsoben primárně pro něj.

"Myslím, že máme velmi dobrý vztah s lidmi ve Viry (sídlo Renaultu F1)," řekl Horner pro Autosport. "U Renaultu máme jasný status tovární stáje. Vyměnili jsme si obrovské množství nápadů, důležitá je integrace šasi a pohonné jednotky."

"Ať už je to Mercedes v Brackley spolupracující s Brixworthem nebo Milton Keynes spolupracující s Viry, předpokládám, že je ten vztah hodně podobný."

To však nemusí znamenat, že si tyto tovární stáje udrží přední pozice. Pravidla se změní tolik, že se propadnout může kdokoliv.

"V roce 2014 to určitě bude riziko pro všechny," uznal šéf Red Bullu Racing. "Nikdo neví, jak na tom v tuto chvíli jsou ostatní se svými motory. Ve Viry je vidět, že jsou lidé odhodlaní a hodně pracují."

"Renault má úžasnou historii výsledků a my inženýrům ve Viry hodně věříme. Vidíme, jak na tom jsou se svým programem, zatímco Mercedes a Ferrari se také hodně snaží."

"Závodění ve formuli 1 by příští rok mohlo být dost jiné, více pozornosti by se mohlo věnovat úspornosti než absolutnímu výkonu. Bude to zajímavá výzva. My důvěřujeme našemu motorovému partnerovi, ale uvidíme až v roce 2014."

Diskuze (40) Další článek: Whitmarsh: Polovina týmů sotva přežívá, Ecclestone by měl dát víc