Příští rok musí být Ferrari před Mercedesem, říká Arrivabene

Šéf italské stáje se nehodlá spokojit pouze se sníženou ztrátou.
Příští rok musí být Ferrari před Mercedesem, říká Arrivabene

Ferrai musí v roce 2016 výkonnostně předčit Mercedes, nestačí se pouze v současné době dominujícímu týmu přiblížit, řekl Maurizio Arrivabene.

Na otázku, jaký pokrok od následující sezóny očekává, šéf stáje z Maranella odpověděl: „Chcete-li mé upřímné očekávání, není to jen být jim blíž, ale být před nimi. Řeknu vám to ve vší skromnosti, ale být blíže... Blíže už jsme teď. My musíme být příští rok před nimi.“

Nevýkonný předseda představenstva Mercedesu Niki Lauda před Velkou cenou Brazílie naznačil, že současná pohonná jednotka Ferrari se již výkonnostně vyrovná Mercedesu.

Arrivabene na jeho vyjádření reagoval slovy: „Když to říká Niki, pak je to upřímně docela podezřelé. Ale když se podíváme na data, jsme tam, protože nás motorářský partner odvedl skvělou práci.

Chtěl bych využít této příležitosti a všem poděkovat, protože motor je jádrem auta a my máme jiné oblasti vozu, na kterých musíme pracovat.

Letos ale nebylo možné udělat nějaké zásadní změny, takže se těšíme na příští rok.

Pochopitelně, do příští sezóny nemůžeme jít se stejným motorem jako letos. Těšíme se, že auto vylepšíme v každém ohledu. Motor se pro letošek hodně posunul a pro příští rok velice tvrdě pracujeme na všech oblastech.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Lotus žádá F1 o přehodnocení business modelu

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00