Příští rok bychom se měli dočkat jiných výfuků a lepšího zvuku

V oblasti pohonných jednotek nedojde k žádné větší změně ani od příštího roku a ani od toho dalšího. Stále zde zůstanou současné hybridy, jejichž vývoj se postupně zmrazuje. Přesto bychom se měli dočkat alespoň lepšího zvuku.
Příští rok bychom se měli dočkat jiných výfuků a lepšího zvuku

Zatímco nad návratem tankování se stahují mračna a další věci se diskutují, na jedné věci panuje podle webu motorsport.com jednomyslná shoda – na lepším zvuku. Momentálně se v zákulisí pracuje na novém pravidle, které má zajistit, že všechny motory budou mít zvuk. Momentálně to vypadá, že bychom se mohli vrátit opět ke dvěma výfukům místo jednoho.

Předpokládá se, že ke zlepšení zvuku dojde na základě toho, že se zabrání současnému vlivu ventilu wastegate. Jeden výfuk bude použit pro westegate, zatímco ten druhý bude přenášet zvuk přímo od motoru.

Návrh bude muset projít ještě klasickým kolečkem – Strategická skupina, Komise F1 a Světová rada motorsportu.

Šéf Renaultu pro motorsport Cyril Abiteboul změnu uvítal. „Cokoliv, co pomůže zlepšit zvuk, je vítáno a jsem za to rád. Nechci být negativní, jen doufám, že to bude stačit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg o incidentu s Alonsem: byl to závodní incident

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.