Příští rok budu znovu ve vrcholové formě, říká Massa

Felipe Massa se nebojí, že by se příští rok neosvědčil, jak po něm žádá Ferrari. Bez lepších výsledků nedostane novou smlouvu.
Příští rok budu znovu ve vrcholové formě, říká Massa

Massa má s Ferrari kontrakt do konce příštího roku a tým mu v posledních týdnech opakovaně naznačil, že jeho výkony v příští sezóně rozhodnou o jeho budoucnosti v Maranellu.

"Dobře vím, že pro mě bude příští rok klíčový," řekl Massa. "Musím se zlepšit a vrátit do normálu, což znamená vrátit se k vítězení a do boje o šampionát. Vždy jsem věřil ve svůj potenciál a v práci, kterou dělám. Vím, že se věci změní a že se tohle všechno stane."

Massovi letošní sezóna nevyšla dobře, jeho týmový kolega Fernando Alonso získal více než dvojnásobný počet bodů. Navíc se Brazilec ani jednou nepostavil na pódium.

"Byly závody, ve kterých jsem se mohl dostat na stupně vítězů, ale kvůli okolnostem to nikdy nevyšlo," vysvětloval. "Ale taková tato sezóna byla a já to musím akceptovat."

"Teď jsem zcela soustředěný na odvedení co nejlepší práce v roce 2012. Tým je na tom stejně, protože bude klíčové mít konkurenceschopné auto hned od začátku roku, a já jsem součástí těchto příprav."

Massa si tento týden zazávodil na motokáře (na obrázku) proti brazilským novinářům. Na okruhu Granja Viana se záměrně postavil na poslední startovní místo, ale během závodu všech 25 soupeřů předjel a zvítězil s náskokem 36 sekund.

Diskuze (108) Další článek: Kubica informoval Renault, že začátek příští sezóny nestihne
15:54 | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.
20. ledna | odkaz
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.