Příští rok budu ve formuli 1, tvrdí Grosjean

Francouz jedná s několika týmy.
Místo Romaina Grosjeana u Renaultu je v ohrožení, v paddocku formule 1 panuje přesvědčení, že týmovým kolegou Roberta Kubici v příštím roce nebude. Francouzský jezdec si je však jistý, že ho na startovním roštu uvidíme i v sezóně 2010.

"Zatím vyčkáváme," řekl Grosjean pro AutoHebdo. "V současnosti je tu tucet jezdců bez smlouvy, takže jsou všichni tak trochu v nejistotě. Čekáme a myslím, že kolem poloviny listopadu se to vyřeší. V tu chvíli uvidíme, která možnost je nejlepší."

"Jednáme s Renaultem F1, ale také jednáme s dalšími týmy. Zatím není nic uzavřené, ale v roce 2010 ve formuli 1 budu."

Grosjean debutoval ve formuli 1 letos v GP Evropy, když u Renaultu nahradil Nelsona Piqueta. Srovnávat se tak musel s dvojnásobným mistrem světa Alonsem. A domnívá se, že se mu v tomto ohledu vedlo dobře.

"Nikdy jsem na něj neztrácel více než dvě nebo tři desetiny," uvedl o Alonsovi. "Je to nejlepší pilot na světě a řekl, že nikdy nejezdil lépe než dnes... Ztrácet v roce 2006 dvě desetiny na Alonsa znamenalo být v první startovní řadě a dokončit závod na druhém místě."

"Takže když to nakonec analyzujeme v klidu, není to tak špatné."
Další článek: Toyota odchází z formule 1

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)