Příští rok budu ve formuli 1, tvrdí Grosjean

Francouz jedná s několika týmy.
Místo Romaina Grosjeana u Renaultu je v ohrožení, v paddocku formule 1 panuje přesvědčení, že týmovým kolegou Roberta Kubici v příštím roce nebude. Francouzský jezdec si je však jistý, že ho na startovním roštu uvidíme i v sezóně 2010.

"Zatím vyčkáváme," řekl Grosjean pro AutoHebdo. "V současnosti je tu tucet jezdců bez smlouvy, takže jsou všichni tak trochu v nejistotě. Čekáme a myslím, že kolem poloviny listopadu se to vyřeší. V tu chvíli uvidíme, která možnost je nejlepší."

"Jednáme s Renaultem F1, ale také jednáme s dalšími týmy. Zatím není nic uzavřené, ale v roce 2010 ve formuli 1 budu."

Grosjean debutoval ve formuli 1 letos v GP Evropy, když u Renaultu nahradil Nelsona Piqueta. Srovnávat se tak musel s dvojnásobným mistrem světa Alonsem. A domnívá se, že se mu v tomto ohledu vedlo dobře.

"Nikdy jsem na něj neztrácel více než dvě nebo tři desetiny," uvedl o Alonsovi. "Je to nejlepší pilot na světě a řekl, že nikdy nejezdil lépe než dnes... Ztrácet v roce 2006 dvě desetiny na Alonsa znamenalo být v první startovní řadě a dokončit závod na druhém místě."

"Takže když to nakonec analyzujeme v klidu, není to tak špatné."
Další článek: Toyota odchází z formule 1

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.