Příští rok budou závodit Kubica i Grosjean, věří majitel týmu Renault

Společnost Gravity Management hledá závodní sedačku pro Romaina Grosjeana a podle majitele týmu Renault Gérarda Lopeze uspěje. Bude ale jezdit jinde než v Enstonu, protože tam se vrátí Robert Kubica.
Příští rok budou závodit Kubica i Grosjean, věří majitel týmu Renault

"Nepochybuji o tom, že díky tomu, co letos předvádí v GP2, bude mít Romain příští rok místo ve formuli 1," prohlásil Lopez pro ToileF1. "Snažíme se ho umístit do formule 1 v příštím roce. Jednáme s několika týmy, a navzdory tomu, jak to vypadá, je několik sedaček u ostatních týmů méně pevných, než by se mohlo zdát."

Renault už nepočítá s Nickem Heidfeldem, takže by se mohlo uvolnit místo přímo u něj. "Lotus Renault GP je samozřejmě jednou z možností, ale mě ani na chvíli nenapadlo, že by se příští rok Robert (Kubica) nevrátil. Ale Renault není jedinou možností. Víte, kdyby se Robert příští rok nevrátil, i když si nemyslím, že se to stane, tak bychom měli dvě možnosti. Buď angažovat vedle Vitalije zkušeného pilota, ale zkušených a volných pilotů teď není mnoho, nebo dát možnost mladíkovi, což by byla příležitost pro Romaina už proto, že je jezdcem Gravity."

Pro Grosjeana chce Lopez v každém případě sedačku alespoň ve středu pole. Nehodí se pro něj cesta, jakou Gravity zvolila pro D´Ambrosia. "Ne, nemyslím, že by Jérôme a Romain soutěžili o stejný volant," uvedl Lopez. "Jejich profily se dost liší. Jérôme musí získat zkušenosti u týmu, jako je Virgin, což se mu od začátku sezóny daří, a my jsme s jeho výsledky spokojeni."

"Zatímco Romaina, pokud se vrátí do formule 1, by bylo zbytečné umístit do týmu, jako je Virgin. Na formuli 1 je připravený a už by neměl procházet tímto procesem učení u malého týmu. Jestli se Romain příští rok vrátí do formule 1, a já doufám, že to tak bude, musí to být s týmem, jehož profil je podobný Renaultu."

Diskuze (46) Další článek: Domenicali: Hamilton pro Ferrari nikdy jezdit nebude
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00