Příští rok budou udávat tempo opět ty stejné týmy, tvrdí jezdci Red Bullu

Sebastian Vettel s Danielem Ricciardem si myslí, že navzdory rozsáhlým změnám pravidel budou i v nadcházející sezoně pravidelně bojovat o vítězství stejné stáje jako letos.
Příští rok budou udávat tempo opět ty stejné týmy, tvrdí jezdci Red Bullu

V roce 2014 čekají královnu motorsportu významné změny v technických regulích a jen málokdo si troufne odhadnout, jak bude vypadat rozložení sil napříč celým startovním polem. Také úřadující šampión Sebastian Vettel byl ve svém prohlášení velmi opatrný, v jednom má však jasno – o nejvyšší příčky si to mezi sebou rozdají ti stejní aktéři jako v letošní sezoně.    

“Je velmi obtížné vyjádřit svá očekávání, zejména s novým motorem,“ cituje Vettela Autosport. “Nikdo opravdu neví, co se stane, ale myslím si, že to opět pomůže velkým týmům vepředu, takže obvyklé týmy. Není zřejmé, v jakém pořadí, a možná ty mezery budou daleko větší, než jsou teď.“

“Je to ošemetné, protože nevíme, jak se budou vyvíjet závody, a snažit se zvládnout v neděli jen 100 kilogramů paliva by mohlo být ošemetné, takže uvidíme,“ podotýká čtyřnásobný šampión.

A podobně to vidí také jeho nový týmový kolega Daniel Ricciardo: “Očekávám, že minimálně po prvních čtyřech nebo pěti závodech budou nejlepší čtyři týmy pořád těmi nejlepšími. Jestli se roztáhne nebo zúží střed pole, to nevím. Rád bych, aby se to všechno k sobě přiblížilo. Rozhodně nechci vidět pětivteřinové mezery mezi prvním a posledním vozem.“

Red Bull byl jedním z mála týmů, který vyvíjel letošní monopost až do poslední chvíle, Australan však nemá strach, že by se to negativně podepsalo na výkonnosti v příštím roce. Pokud by se Rakušané ocitli v problémech, mají k dispozici dostatek prostředků na to, aby se rychle vrátili zpět na čelní pozice.   

“Pokud nebude mít Red Bull příští rok během testování a možná během několika prvních závodů rychlost, věřím klukům, že celkem rychle najdou řešení,“ dodává Ricciardo. 

Další článek: Räikkönen bude pro tým přínosem, míní Alonso