Příští rok budou udávat tempo opět ty stejné týmy, tvrdí jezdci Red Bullu

Sebastian Vettel s Danielem Ricciardem si myslí, že navzdory rozsáhlým změnám pravidel budou i v nadcházející sezoně pravidelně bojovat o vítězství stejné stáje jako letos.
Příští rok budou udávat tempo opět ty stejné týmy, tvrdí jezdci Red Bullu

V roce 2014 čekají královnu motorsportu významné změny v technických regulích a jen málokdo si troufne odhadnout, jak bude vypadat rozložení sil napříč celým startovním polem. Také úřadující šampión Sebastian Vettel byl ve svém prohlášení velmi opatrný, v jednom má však jasno – o nejvyšší příčky si to mezi sebou rozdají ti stejní aktéři jako v letošní sezoně.    

“Je velmi obtížné vyjádřit svá očekávání, zejména s novým motorem,“ cituje Vettela Autosport. “Nikdo opravdu neví, co se stane, ale myslím si, že to opět pomůže velkým týmům vepředu, takže obvyklé týmy. Není zřejmé, v jakém pořadí, a možná ty mezery budou daleko větší, než jsou teď.“

“Je to ošemetné, protože nevíme, jak se budou vyvíjet závody, a snažit se zvládnout v neděli jen 100 kilogramů paliva by mohlo být ošemetné, takže uvidíme,“ podotýká čtyřnásobný šampión.

A podobně to vidí také jeho nový týmový kolega Daniel Ricciardo: “Očekávám, že minimálně po prvních čtyřech nebo pěti závodech budou nejlepší čtyři týmy pořád těmi nejlepšími. Jestli se roztáhne nebo zúží střed pole, to nevím. Rád bych, aby se to všechno k sobě přiblížilo. Rozhodně nechci vidět pětivteřinové mezery mezi prvním a posledním vozem.“

Red Bull byl jedním z mála týmů, který vyvíjel letošní monopost až do poslední chvíle, Australan však nemá strach, že by se to negativně podepsalo na výkonnosti v příštím roce. Pokud by se Rakušané ocitli v problémech, mají k dispozici dostatek prostředků na to, aby se rychle vrátili zpět na čelní pozice.   

“Pokud nebude mít Red Bull příští rok během testování a možná během několika prvních závodů rychlost, věřím klukům, že celkem rychle najdou řešení,“ dodává Ricciardo. 

Další článek: Räikkönen bude pro tým přínosem, míní Alonso

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00