Příští rok budou pro Williams závodit Massa a Bottas

Tým Williams oznámil svoji jezdeckou sestavu pro příští sezónu, Pastora Maldonada nahradí Felipe Massa. Druhá sedačka zůstává Bottasovi.
Příští rok budou pro Williams závodit Massa a Bottas

Valtteri Bottas pojede pro tým z Grove druhou sezónu, zatímco Felipe Massa přichází z Ferrari.

"Je výjimečným talentem a skutečným bojovníkem na trati," řekl o brazilském pilotovi Frank Williams. "Také přináší hodně zkušeností do začátku nové kapitoly naší historie. Valtteri je ceněným členem týmu a jsem rád, že svůj talent mohl ukázat v náročných podmínkách v Montrealu. Ukáže toho ještě mnohem víc."

Massa připomněl, že Williams patří mezi nejúspěšnější týmy v historii formule 1. "Když jsem byl dítě, pořád jsem snil o tom, že budu závodit pro Williams, Ferrari nebo McLaren. Jsem rád, že jsem po působení u Ferrari podepsal s další ikonou tohoto sportu."

"Také je příjemné si uvědomit, že někteří z nejlepších Brazilců závodili pro Williams a vybudovali silnou národní vazbu na tým. S tak velkými změnami v pravidlech v roce 2014 doufám, že mé zkušenosti budou užitečné, abych týmu pomohl v jeho úsilí překonat těžké období."

Bottas nového týmového kolegu uvítal, i když samozřejmě doufá, že ho dokáže porazit. "Je rychlý a zkušený jezdec, spolu se budeme maximálně snažit, abychom vylepšili auto a v příští sezóně získali co nejvíce bodů."

Zkušenosti jsou to klíčové, co Massa Williamsu přináší. "Když se podíváte na jeho výkony v druhé polovině roku, byl ve srovnání s Fernandem velmi rychlý, a neměli bychom zapomínat, že se v roce 2008 téměř stal mistrem světa," připomněl Fin Autosportu.

"U Ferrari získal hodně zkušeností, jezdil v mnoha jejich vozech, viděl hodně problémů a byl při tom, když je tým řešil, což pro nás může být také přínosné."

"Od chvíle, kdy přišel Pat Symonds, jsem viděl určité změny v práci závodního týmu a továrny. Většina změn teprve přijde v zimě. Když to všechno dáme dohromady, příští rok určitě vidím pozitivněji."

Bottas dodal, že on sám o změně působiště neuvažoval. Kam půjde Pastor Maldonado, zatím není jisté, ale hodně se spekuluje o Lotusu.

Další článek: Alonsa pořád bolí záda, ale do Austinu jede

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10