Příští rok budou pro Williams závodit Massa a Bottas

Tým Williams oznámil svoji jezdeckou sestavu pro příští sezónu, Pastora Maldonada nahradí Felipe Massa. Druhá sedačka zůstává Bottasovi.
Příští rok budou pro Williams závodit Massa a Bottas

Valtteri Bottas pojede pro tým z Grove druhou sezónu, zatímco Felipe Massa přichází z Ferrari.

"Je výjimečným talentem a skutečným bojovníkem na trati," řekl o brazilském pilotovi Frank Williams. "Také přináší hodně zkušeností do začátku nové kapitoly naší historie. Valtteri je ceněným členem týmu a jsem rád, že svůj talent mohl ukázat v náročných podmínkách v Montrealu. Ukáže toho ještě mnohem víc."

Massa připomněl, že Williams patří mezi nejúspěšnější týmy v historii formule 1. "Když jsem byl dítě, pořád jsem snil o tom, že budu závodit pro Williams, Ferrari nebo McLaren. Jsem rád, že jsem po působení u Ferrari podepsal s další ikonou tohoto sportu."

"Také je příjemné si uvědomit, že někteří z nejlepších Brazilců závodili pro Williams a vybudovali silnou národní vazbu na tým. S tak velkými změnami v pravidlech v roce 2014 doufám, že mé zkušenosti budou užitečné, abych týmu pomohl v jeho úsilí překonat těžké období."

Bottas nového týmového kolegu uvítal, i když samozřejmě doufá, že ho dokáže porazit. "Je rychlý a zkušený jezdec, spolu se budeme maximálně snažit, abychom vylepšili auto a v příští sezóně získali co nejvíce bodů."

Zkušenosti jsou to klíčové, co Massa Williamsu přináší. "Když se podíváte na jeho výkony v druhé polovině roku, byl ve srovnání s Fernandem velmi rychlý, a neměli bychom zapomínat, že se v roce 2008 téměř stal mistrem světa," připomněl Fin Autosportu.

"U Ferrari získal hodně zkušeností, jezdil v mnoha jejich vozech, viděl hodně problémů a byl při tom, když je tým řešil, což pro nás může být také přínosné."

"Od chvíle, kdy přišel Pat Symonds, jsem viděl určité změny v práci závodního týmu a továrny. Většina změn teprve přijde v zimě. Když to všechno dáme dohromady, příští rok určitě vidím pozitivněji."

Bottas dodal, že on sám o změně působiště neuvažoval. Kam půjde Pastor Maldonado, zatím není jisté, ale hodně se spekuluje o Lotusu.

Další článek: Alonsa pořád bolí záda, ale do Austinu jede

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00