Příští rok bude zřejmě jen dvacet závodů, FIA se chystá dva vyřadit

V roce 2014 pravděpodobně nedojde k překročení hranice 20 Grand Prix, jak se mohlo zdát podle první verze kalendáře.
Příští rok bude zřejmě jen dvacet závodů, FIA se chystá dva vyřadit

Dvaadvacet závodů, které byly v provizorní verzi kalendáře 2014, vyvolávalo u některých týmů obavy a ozývaly se hlasy, že se z hlediska logistiky jedná o téměř nemožný úkol, hlavně ve vztahu ke třem po sobě jdoucím Grand Prix.

Podle Autosportu ale dojde k výrazným změnám, FIA se chystá z kalendáře vyškrtnout New Jersey a Mexiko, které nebudou připravené včas.

U New Jersey se jedná o opakované problémy s financemi, u Mexika by mělo jít o čistě technickou záležitost, kdy není možné stihnout výstavbu nového paddocku a boxů.

Odstranění těchto dvou závodů se velmi pravděpodobně projeví ve změnách termínů některých dalších. Vyloučený není také konec Koreje, která by možná byla nahrazena Indií. Ta si původně měla dát roční přestávku.

Další článek: Quantum chce u Lotusu Hülkenberga

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.