Příští rok bude ve formuli 1 zřejmě jen jeden Lotus

Spor o jméno Lotus ve formuli 1 nakonec pravděpodobně ukončí dohoda a přejmenování obou dotčených týmů. Lotus zůstane jen jeden.
Příští rok bude ve formuli 1 zřejmě jen jeden Lotus

Na konci loňské sezóny se Skupina Lotus rozešla s týmem Lotus Racing a spojila se s týmem Renault. Vznikly tak týmy Lotus Renault GP a Lotus. Soud rozhodl, že nikdo své jméno měnit nemusí, a tak nastoupila jednání a smířlivý tón.

V současné době jednají obě stáje o tom, že se Renault přejmenuje na Lotus a Lotus na Caterham. Fernandes je ochoten se vzdát legendárního jména, i když se dá předpokládat, že zadarmo to nebude.

Fernandes jednal s šéfem skupiny Lotus Danym Baharem a Eric Boullier řekl, že má dojem, že došlo k dohodě. Pokud se jakýkoliv tým přejmenuje, ztratí tím výsady spojené se svými výsledky v předchozí sezóně, protože pravidla na něj nahlížejí jako na novou stáj.

"Vždy jsem si kladl otázku, jestli jsem skutečně tým Lotus," přiznal Fernandes pro Autosport. "Vždy jsem říkal, že ta éra patřila jim, my jsme jen uskutečnili návrat pod novým vlastníkem. Bylo na fanoušcích, jestli nás budou mít rádi nebo ne."

Navzdory soudnímu sporu teď nemají obě strany k sobě daleko. "Vždy jsem nechával dveře otevřené a nakonec můžeme vyhrát všichni a ukončit to. Také jsem říkal, že chceme být v automobilovém průmyslu, nikdy jsme to neskrývali. A teď máme Caterham," dodal Fernandes.

Diskuze (32) Další článek: Lepší výkony jsme od Senny chtít nemohli, chválí Renault
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00