Příští rok bude pro Massovu budoucnost klíčový

Šéf Ferrari Stefano Domenicali naznačil, že výkony Felipeho Massy v sezóně 2012 rozhodnou o Brazilcově setrvání či odchodu z Maranella.
Příští rok bude pro Massovu budoucnost klíčový

O Massovi se spekuluje každý rok. Stefano Domenicali už loni řekl, že se Massa musí zlepšit, což se brazilskému závodníkovi do jisté míry podařilo. Výkonnostně se přiblížil Fernandu Alonsovi, ale ne dost, protože nezískal ani polovinu bodů týmového kolegy.

Šéf Ferrari naznačil, že příští rok bude mít Massa poslední šanci. "Hodně spoléhám na Felipeho, že bude znovu bojovat vpředu, protože ví, že příští rok bude klíčový," řekl. "A jsem přesvědčený, že ukáže svoji skutečnou cenu."

Že bude Massa závodit pro Maranello i v příštím roce, bylo zřejmé již několik měsíců. Ferrari sice umí předčasně ukončit jezdeckou smlouvu, ale jen těžko si lze představit, že by tak učinilo poté, co jeho vedení včetně prezidenta di Montezemola Massu opakovaně potvrdilo, a to dokonce během domácí Grand Prix v Monze.

Spekulace se v posledních dnech přesto znovu množily, proto je nejdříve popřel prezident italské automobilky, poté se k němu přidal šéf stáje. "Co se týče spekulací o jezdcích, kteří mají do Maranella přijít ho (Massu) nahradit, můžu jen zopakovat svá slova a slova našeho prezidenta. Felipe s námi bude v každém případě v roce 2012. Díky tomu byste měli pochopit, jak moc mu věříme," dodal Domenicali.

Další článek: Světové finále Ferrari v Mugellu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen