Příští rok bude pro Massovu budoucnost klíčový

Šéf Ferrari Stefano Domenicali naznačil, že výkony Felipeho Massy v sezóně 2012 rozhodnou o Brazilcově setrvání či odchodu z Maranella.
Příští rok bude pro Massovu budoucnost klíčový

O Massovi se spekuluje každý rok. Stefano Domenicali už loni řekl, že se Massa musí zlepšit, což se brazilskému závodníkovi do jisté míry podařilo. Výkonnostně se přiblížil Fernandu Alonsovi, ale ne dost, protože nezískal ani polovinu bodů týmového kolegy.

Šéf Ferrari naznačil, že příští rok bude mít Massa poslední šanci. "Hodně spoléhám na Felipeho, že bude znovu bojovat vpředu, protože ví, že příští rok bude klíčový," řekl. "A jsem přesvědčený, že ukáže svoji skutečnou cenu."

Že bude Massa závodit pro Maranello i v příštím roce, bylo zřejmé již několik měsíců. Ferrari sice umí předčasně ukončit jezdeckou smlouvu, ale jen těžko si lze představit, že by tak učinilo poté, co jeho vedení včetně prezidenta di Montezemola Massu opakovaně potvrdilo, a to dokonce během domácí Grand Prix v Monze.

Spekulace se v posledních dnech přesto znovu množily, proto je nejdříve popřel prezident italské automobilky, poté se k němu přidal šéf stáje. "Co se týče spekulací o jezdcích, kteří mají do Maranella přijít ho (Massu) nahradit, můžu jen zopakovat svá slova a slova našeho prezidenta. Felipe s námi bude v každém případě v roce 2012. Díky tomu byste měli pochopit, jak moc mu věříme," dodal Domenicali.

Diskuze (202) Další článek: Světové finále Ferrari v Mugellu
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00