Příští rok bude asi jen devatenáct závodů, připouští Ecclestone

Kalendář závodů sezóny 2013 se možná nepodaří zaplnit, takže by formule 1 mohla odjet o jednu Grand Prix méně než letos.
Příští rok bude asi jen devatenáct závodů, připouští Ecclestone

Problémy způsobilo New Jersey, které příští rok nebude na závod připraveno. Ecclestone proto za něj hledá náhradu, chtěl se vrátit do Turecka, ale turecká vláda odmítá za Grand Prix platit, takže tato možnost se realizace zřejmě nedočká.

Pak Red Bull nabídl svůj rakouský Red Bull Ring. Jenomže ani tento návrat Ecclestone nepovažuje za reálný. "Situace s hotely je tam katastrofální. Vždy byla problematická. Neodpovídá požadavkům současné formule 1," řekl pro Kleine Zeitung.

Navíc s ním prý nikdo o Red Bull Ringu zatím nehovořil, takže žádná jednání neprobíhají.

A jak to tedy dopadne? "Myslím, že příští rok budeme mít jen 19 Grand Prix. Pro formuli 1 by to nebyl problém," uzavřel.

Další článek: Sauber C32 má za sebou už všechny povinné nárazové testy

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.