Přípravy na Velkou cenu Ruska jdou podle plánu, říkají organizátoři

V Soči se poprvé pojede v sezoně, 2014, současná smlouva Rusku zaručuje pořádání závodů formule 1 minimálně na sedm let.
Přípravy na Velkou cenu Ruska jdou podle plánu, říkají organizátoři

Rusko se v následujících letech hodlá v mezinárodním měřítku mohutně prezentovat zejména na sportovním poli. Na největší ruské letovisko Soči v roce 2014 zaměří svůj zrak celý svět. Nejprve se zde budou pořádat XXII. zimní olympijské hry a o něco později si na své přijdou také fanoušci motorsportu díky Velké ceně Ruska spadající do mistrovství světa vozů formule 1.

Trať, na jejíž výstavbu bylo vyčleněno 200 milionů dolarů, ponese název Sochi Olympic Park Circuit (Трасса в Олимпийском парке). Bude měřit 5 872 metrů, čímž se stane třetím nejdelším okruhem v kalendáři (po Spa-Francorchamps a Silverstonu). Za jeho designem bude stát Hermann Tilke, dvorní architekt závodních tratí pro formuli 1. Okruh má stát v Adlerském distriktu Soči, v těsné blízkosti Olympijského stadionu a hal pro lední hokej a rychlobruslaře. 

Na ruské riviéře v současnosti probíhá výstavba zdravotního centra, pitlane a budov kolem boxů. Také je zpevňováno půdní podloží, na které se těsně po skončení olympiády bude pokládat asfalt. 

"Velká cena Ruska se uskuteční. Jsme rádi, že jsme v Moskvě mohli předvést náš projekt. Pro naši zemi bude závod formule 1 významnou akcí. Jsem šťasten, že společně s naším týmem máme tu čest tuto příležitost uspořádat. Jsme připraveni vše zařídit tak, aby odpovídala mezinárodním standardům," řekl Alexandr Bogdanov, generální ředitel společnosti Formula Sochi.

Hrozba Mezinárodní olympijské komise, že závod bude muset být odložen až na sezonu 2015, se v současnosti zdá být zažehnána. Krasnodarský kraj si od olympijských her i formule 1 slibuje příliv nových turistů i značný celkový ekonomický profit regionu.

Další článek: Co jste možná nevěděli o Nicovi Rosbergovi