Přípravy na příští sezónu pokračují podle plánu, tvrdí USF1

Američané znovu popírají informace o své nepřipravenosti.
Tým USF1 je nejčastěji zmiňovaným kandidátem mezi nováčky na odstoupení z formule 1. Američané získali jedno z volných míst v sezóně 2010 a množí se informace, že přípravy nezvládnou.

Německý Auto Motor und Sport přišel s tvrzením, že USF1 ještě ani nezačal s nárazovými testy svého vozu, a že tudíž nemůže stihnout ho dokončit před prvním závodem.

"Zdá se, že tato zpráva pochází ze Švýcarska nebo Německa, země BMW Sauberu," řekl sportovní ředitel USF1 Peter Windsor pro GPWeek. "Velmi respektovaný magazín informoval své čtenáře, že jsme ještě neprovedli nárazové testy komponent našeho vozu, a že proto nemáme žádnou šanci postavit se na rošt 2010."

"Skutečnost je taková, že jsme již s několika díly absolvovali nárazové testy a jedeme podle plánu, jehož součástí jsou další testy tento měsíc a v prosinci. Jako všechny týmy jsme soustředění a pracujeme na tom."

"Netrávíme každou minutu vysvětlováním světu, co přesně děláme. Otázka je, proč by byl takový magazín tak nepřesný a nedbalý po letech solidního informování. Můžete hádat stejně jako já a mě napadá několik věcí."

Windsor pravděpodobně narážel na snahu Qadbaku získat místo na startovním roštu pro bývalý tým BMW. Ten může ve formuli 1 setrvat pouze v případě odchodu jiného týmu a Toyota ten svůj oznámila jen před několika málo dny.

Podle Windsora došlo i ke zkreslení vyjádření Rosse Brawna, který měl na základě informace o zpoždění nárazových testů říct, že USF1 těžko stihne přípravy na rok 2010. Otázka prý pravděpodobně byla položena spíše v hypotetické rovině a Brawn soudy nad USF1 nevynášel.

"Ve všem, co děláme v USF1, nás Ross a všichni u Brawnu podporují a pomáhají nám. Takže myslím, že tady to celé končí. Ve světě fantazie. Zatímco v reálném světě provádíme rekonstrukci několika kamiónů, které jsme právě koupili od Brawnu," dodal Windsor.

Další ze spekulací týkající se USF1 říká, že Američané své místo ve formuli 1 chtějí prodat. Důkazem mělo být hlasování mezi týmy o zákazu prodeje místa na startovním roštu, proti kterému se měl postavit právě USF1.

"Tak ani v tomto případě nevím, o co jde," reagoval Windsor. "S Williamsem a dalšími týmy jsme vyjádřili názor, že by formule 1 měla potíže s počtem 14 týmů."

"Takže pokud vím, nikdy se nehlasovalo o tom, jestli by týmy měly mít možnost prodat své místo. V každém případě jsem se takového hlasování nikdy neúčastnil. Takže znovu, netuším, o čem tito lidé hovoří."

"Co se týče týmu USF1, můžu jen zopakovat, co říká Ken (Anderson) od podpisu Concordské dohody. Naše místo není v žádném případě na prodej. Budeme závodit a dáme tomu 100 procent, počínaje Bahrajnem."
Další článek: Williams: Život nezávislých týmů ztížily rozpočty automobilek