Přípravy jsme nedokončili a v Austrálii budeme mít strach, přiznává Renault

Předsezónní testy jsou minulostí a Renault neskrývá, že mu ani zdaleka nevyšly tak, jak chtěl. První závodní víkend proto pro něj bude těžký.
Přípravy jsme nedokončili a v Austrálii budeme mít strach, přiznává Renault

V posledních bahrajnských testech chtěl Renault dohnat co nejvíc času ztraceného v předchozích přípravách, ale problémů se nezbavil.

"Nemůžeme popřít, že jsme nedokončili celý program se všemi týmy, některé přípravy na Melbourne zůstaly nedokončené," potvrdil zástupce šéfa Renaultu Sport F1 Rob White.

Během dvou týdnů, které zbývají do prvního závodu, se chce Renault věnovat třem věcem. Bude studovat data z testů, připravovat logistiku a pracovat na softwaru. "Musíme dál pokročit s přísunem točivého momentu pohonné jednotky, jak ho cítí jezdci. Patří k tomu práce na softwaru a kalibraci, práce v simulátoru a na dynamometru, a validace."

Na závěr White přiznal, že má z prvního Grand Prix víkendu letošní sezóny obavy. "Bude to úzkostlivý víkend! Bylo by velkou úlevou, kdyby se nám podařil normální závodní víkend, během něhož by oba vozy každého týmu dobře jezdily v každých jízdách."

"Doufáme, že dokážeme podpořit naše týmy a jezdce, aby využili výkonnost vozů, aby sportovní výsledek určil závod."

Další článek: Nové týmy chtějí mít Haas a Rumuni, FIA zatím nerozhodla