Přípravy Audi příchod do F1 pokračují. Automobilka rozšiřuje zázemí v Neuburgu

Audi se postupně chystá na vstup do F1 v roce 2026. Nyní automobilka oznámila rozšíření jejího kompetenčního centra v Neuburgu o novou budovu.

AUDI AG

Přípravy Audi příchod do F1 pokračují. Automobilka rozšiřuje zázemí v Neuburgu | AUDI AG

V srpnu tohoto roku oznámilo Audi vstup do F1 v roli dodavatele motorů od roku 2026 a v souvislosti s tím zintenzivnilo přípravy na tento krok.

Chystané změny začínají postupně nabírat reálných rysů, když nyní automobilka oznámila rozšíření svého kompetenčního centra pro motoristický sport v Neuburgu o novou budovu s označením F7.2.

Budova o ploše 3000 metrů čtverečních

Nový přírůstek v areálu Audi, který byl otevřen v létě roku 2014, bude mít rozlohu 3000 metrů čtverečních a bude primárně sloužit jako zázemí pro zkoušení pohonných jednotek.

Kromě toho se zde budou nacházet technické místnosti, dílna a pracoviště pro přibližně 60 pracovníků. Dokončení přístavby je plánováno na první čtvrtletí roku 2024. Část nové budovy má být uvedena do provozu již v březnu příštího roku.

Audi, které do F1 vstoupí ve spolupráci se Sauberem, ve své tiskové zprávě rovněž upozorňuje, že je areál v Nuerburgu uhlíkově neutrální, co se zásobování elektřinou a teplem týká.

„Rozšíření areálu vytvoří potřebnou infrastrukturu pro dlouhodobý rozvoj naší pohonné jednotky pro F1. Rozšířením budovy a instalací nejmodernějších testovacích stanovišť poskytneme našemu vývojovému týmu ty nejlepší možné podmínky pro úspěšné působení v nejvyšší třídě motorsportu,“ nechal se slyšet Oliver Hoffmann, člen představenstva Audi, který je zodpovědný za program F1.

Další článek: Formule 1 potvrdila zrušení Velké ceny Číny 2023

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února