Připravuje se FIA na jednotného dodavatele paliva?

Ve zprávě Mezinárodní automobilové federace ze zasedání Světové rady se objevila věta, která naznačuje, že by mohlo dojít ke změně v oblasti dodavatelů paliv F1.
Připravuje se FIA na jednotného dodavatele paliva?

Minulý týden v pátek Světová rada mimo jiné schválila provizorní kalendář 2014 a pokračování Pirelli v roli dodavatele pneumatik. V jejím prohlášení se však objevila jedna zajímavá věta.

"Jedním ze zaznamenáníhodných aspektů nové Concordské dohody 2013 je nová procedura výběrového řízení pro určení jednotných dodavatelů v oblasti pneumatik a paliv."

Jednotného dodavatele pneumatik má formule 1 už dlouho, ale na poli paliv stále funguje konkurence, byť omezená, protože pravidla relativně hodně svazují výrobcům ruce.

Formule 1 přesto nabízí ropným společnostem zajímavou marketingovou příležitost, a proto tu máme v roli dodavatelů Shell ve spojení s Ferrari, Mobil u McLarenu, Petronas u Mercedesu a Total u Red Bullu, Lotusu a Caterhamu. Navíc PDVSA a Cepsa působí jako sponzoři Williamsu, respektive Tora Rossa.

Zavedením jednotného dodavatele paliv by tedy FIA odstranila jeden z důležitých zdrojů příjmů týmů. Kromě výše citované věty ze zprávy Světové rady však federace nic bližšího neřekla, takže si budeme muset počkat na další informace. Změna ale určitě nenastane už příští rok.

Diskuze (29) Další článek: Prost: Nové motory budou poruchové. Je jen otázka, jak dlouho
16:32 | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole