Připravoval jsem útok na konec závodu, říká Alonso. Nepředjel by, namítá Vettel

Fernando Alonso měl v plánu zaútočit v Bahrajnu na Sebastiana Vettela, i kdyby Red Bull neměl technické problémy. Vettel však věří, že byl na tom lépe s pneumatikami a předjetí by nedopustil.

"Myslel jsem na vítězství v závodě," řekl Alonso. "Věděl jsem, že to bude těžké, předjet Vettela, ale čekal jsem na příležitost. Věděl jsem, že náš vůz dobře zachází s pneumatikami, viděli jsme to v zimě, takže jsem za ním kroužil v poklidném tempu a čekal na posledních deset kol, abych zaútočil."

"Pak jsme díky Vettelovým problémům předjeli o něco dříve, ale u všech vítězství potřebujete trochu štěstí a tady jsme štěstí měli také."

Podle Red Bullu by Alonso na předjetí neměl, protože by mu to neumožnily pneumatiky. V jednu chvíli se sice Vettelovi přiblížil, ale bylo to na úkor přiměřeného opotřebení. Šéf rakouské stáje Christian Horner se domnívá, že Vettel byl v neděli nejlepším pilotem ve startovním poli.

"To, co dokázal, bylo neuvěřitelné," uvedl. "Jeho rychlost v zatáčkách téměř odporovala zemské přitažlivosti. Jel perfektně, bez sebemenší chybičky. Sebastian měl závod pod kontrolou a po třetím kole jsme mohli snížit spotřebu paliva, protože to nebylo nutné (jet naplno). Alonso zajel tři (rychlá) kola, aby se dotáhl, ale pak znovu ztrácel kvůli pneumatikám."

Tempo, které Španěl potřeboval na postup na první místo, když Vettelův vůz neměl technické problémy, by pneumatiky nesnesly. "Fernando se pokusil zaútočit, ale brzy si uvědomil, že by si tím zničil pneumatiky, takže by to byl býval náš den."

Nakonec rozhodla elektronika, závada kabelu od svíčky motoru Renault ve Vettelově voze znamenala ztrátu výkonu a propad na čtvrté místo.

Klepněte pro větší obrázek

Pozn.: Z grafu byla vynechána kola 16 a 17, v kterých jezdci zajeli do boxů a rozestup mezi nimi se zvětšil na 8,821, resp. 22,525 sekundy.

Další článek: GP Bahrajnu: Co ve výsledcích nebylo

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen