Připravoval jsem útok na konec závodu, říká Alonso. Nepředjel by, namítá Vettel

Fernando Alonso měl v plánu zaútočit v Bahrajnu na Sebastiana Vettela, i kdyby Red Bull neměl technické problémy. Vettel však věří, že byl na tom lépe s pneumatikami a předjetí by nedopustil.

"Myslel jsem na vítězství v závodě," řekl Alonso. "Věděl jsem, že to bude těžké, předjet Vettela, ale čekal jsem na příležitost. Věděl jsem, že náš vůz dobře zachází s pneumatikami, viděli jsme to v zimě, takže jsem za ním kroužil v poklidném tempu a čekal na posledních deset kol, abych zaútočil."

"Pak jsme díky Vettelovým problémům předjeli o něco dříve, ale u všech vítězství potřebujete trochu štěstí a tady jsme štěstí měli také."

Podle Red Bullu by Alonso na předjetí neměl, protože by mu to neumožnily pneumatiky. V jednu chvíli se sice Vettelovi přiblížil, ale bylo to na úkor přiměřeného opotřebení. Šéf rakouské stáje Christian Horner se domnívá, že Vettel byl v neděli nejlepším pilotem ve startovním poli.

"To, co dokázal, bylo neuvěřitelné," uvedl. "Jeho rychlost v zatáčkách téměř odporovala zemské přitažlivosti. Jel perfektně, bez sebemenší chybičky. Sebastian měl závod pod kontrolou a po třetím kole jsme mohli snížit spotřebu paliva, protože to nebylo nutné (jet naplno). Alonso zajel tři (rychlá) kola, aby se dotáhl, ale pak znovu ztrácel kvůli pneumatikám."

Tempo, které Španěl potřeboval na postup na první místo, když Vettelův vůz neměl technické problémy, by pneumatiky nesnesly. "Fernando se pokusil zaútočit, ale brzy si uvědomil, že by si tím zničil pneumatiky, takže by to byl býval náš den."

Nakonec rozhodla elektronika, závada kabelu od svíčky motoru Renault ve Vettelově voze znamenala ztrátu výkonu a propad na čtvrté místo.

Klepněte pro větší obrázek

Pozn.: Z grafu byla vynechána kola 16 a 17, v kterých jezdci zajeli do boxů a rozestup mezi nimi se zvětšil na 8,821, resp. 22,525 sekundy.

Diskuze (132) Další článek: GP Bahrajnu: Co ve výsledcích nebylo
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10