Připraveni s novým autem budeme za půl roku, říká s nadsázkou Newey

Adrian Newey odlehčeně zhodnotil přípravy monopostu 2014. Red Bull je nestíhá a potřeboval by třikrát víc času.
Připraveni s novým autem budeme za půl roku, říká s nadsázkou Newey

Red Bull sice získal letošní tituly už několik závodů před koncem sezóny, přesto má Newey jako vždy pocit, že by na nové auto potřeboval víc času.

"Z našeho pohledu je to myslím něco mezi lehkou panikou a krizovým řízením," vtipkoval na téma příprav nového monopostu. "Pravidla pro příští rok jsou obrovskou změnou, pohonné ústrojí je velmi komplikované. Myslím, že pro mnoho týmů, včetně nás, je to velká výzva."

"Spolehlivost by mohla být velkým problémem. Zdaleka není jasné, jak na tom budou jednotliví výrobci motorů ve srovnání s ostatními. Máme změny aerodynamiky. Takže je to úplně nový začátek, bohužel. My můžeme jen dělat své maximum. Pak uvidíme, jak na tom jsme, nic jiného dělat nemůžeme."

"Myslím, že panují určité obavy. Myslím, že změny pravidel o motorech jsou velkou výzvou pro všechny. Kdo ví, jak to dopadne? Všichni tak trochu cítíme, že to bude hodně těžké, potřebujeme asi šest měsíců, abychom byli na začátek sezóny připraveni. Ale to je podstata formule 1. Až to přijde, tak budeme nějakým způsobem připraveni, snad. Uvidíme."

Pro Red Bull končí se starými pravidly éra, ve které se mu hodně dařilo.

"Byly to skvělé roky. Jako vždy šlo o kombinaci člověka a stroje. Bohužel, naštěstí pro nás byla druhá polovina roku trochu nudná, ale minulý rok bylo myslím v prvních šesti závodech šest vítězů. Různorodost, předjíždění, bylo to kouzelné období."

Další článek: Zklamaný Ecclestone: Alonso to letos trochu vzdal, hledal jiný tým

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10