Připomnělo mi to Brazílii 2010, říká Hülkenberg

Nico Hülkenberg odstartuje do Velké ceny Rakouska po penalizaci Nica Rosberga z druhého místa.
Připomnělo mi to Brazílii 2010, říká Hülkenberg

Pilot Force Indie zajel v dnešní kvalifikaci na Red Bull Ringu třetí nejlepší čas poté, co se v jednu chvíli objevil i na prvním místě.

Němec totiž jako první na osychající trati v Q3 nazul pneumatiky do sucha, čímž okamžitě zajel nejrychlejší čas. Na to však krátce poté reagovali i další jezdci a Hülkenberg se propadl.

„Hodně mi to připomnělo Brazílii,“ vzpomněl si Hülkenberg na rok 2010, kdy ve Williamsu získal za podobných podmínek pole position.

„V autě jsem se cítil opravdu dobře, takže to byla taková vzpomínka na tu dobu. Abych pravdu řekl, čekal jsem možná ještě trochu víc, takže když mi (můj závodní inženýr) řekl, že jsem třetí, byl jsem trochu zklamaný, tým ale odvedl skvělý výkon.“

„Všechno je to o načasování, vůz byl dobrý a poskládali jsme to dohromady, takže to byla velmi dobrá práce a pro zítřejší závod je to velmi dobrá pozice.“

Sergio Pérez skončil ve druhé části kvalifikace po selhání zavěšení a do nedělního závodu odstartuje z 16. příčky.

„Jsem zklamaný z toho, co se stalo v kvalifikaci,“ řekl Pérez. „Ráno jsme našli dobré vyvážení vozu a v pohodě bychom měli postoupit do Q3. Ve druhé jízdě během Q1 jsem cítil něco divného vzadu na voze. Dokázal jsem se vrátit do boxů, kde jsme zjistili, že to bylo prasklé zavěšení.“

„Bohužel ale nebyl čas na opravu vozu a kvalifikace tak pro mě skončila. Dnes jsme promarnili příležitost, nevzdávám se, protože vím, že zítra můžeme získat nějaké pozice a i nadále budeme bojovat o body.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Strategie Ferrari bude lepší, bojí se Hamilton

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10