Případ nakaženého Strolla má dohru. FIA napomenula Racing Point za nedodržení protokolu

FIA napomenula Racing Point za postup v případu Lance Strolla, který vynechal GP Eifelu.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Případ nakaženého Strolla má dohru. FIA napomenula Racing Point za nedodržení protokolu | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Lance Stroll vynechal Grand Prix Eifelu. Od kvalifikace ho nahradil Hülkenberg. Stroll se poté vrátil soukromým letadlem domů do Švýcarska, kde byl pozitivně testován na COVID-19. 

V průběhu víkendu tým uváděl, že Stroll koronavirus nemá a před závodním víkendem byl standardně testováním.

Otmar Szafnauer řekl, že diagnózu Lance Strolla, podle které neměl příznaky koronaviru, stanovil telefonicky jeho osobní lékař.

Dostali napomenutí

Kodex chování jasně stanoví, že týmy a ostatní účastníci závodů jsou povinni hlásit pozitivní testy, které byly potvrzeny v období do 14 dnů po závodním víkendu. Racing Point to oznámil FIA až krátce předtím, než to ve středu Stroll uveřejnil na sociálních sítích.

Říkali, že to koronavir není, ale nakonec byl. Stroll měl pozitivní test

Říkali, že to koronavir není, ale nakonec byl. Stroll měl pozitivní test

FIA také upravila pravidla. Dosud stačilo absolvovat test v úterý před víkendem, čímž účastník „vstoupil“ do pětidenního okna. Další test byl povinný až v neděli. Nyní musí každý absolvovat test do 24 hodin od vstupu na okruh. Podle Motorsport.com ale tato změna nesouvisí s případem Strolla.

V Portugalsku se také vrací Paddock Club pro VIP. Týmy do něj musí nasadit speciální personál, který nesmí do samotného paddocku.

Lance Stroll má už test negativní. Závodního víkendu by se měl zúčastnit. Nico Hülkenberg přesto zůstává připraven. 

Další článek: Podle Marka potřebuje Red Bull jezdce, který bude sbírat body a dostane Verstappena pod tlak

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.