Prioritou Williamsu zůstává letošní auto

Navzdory velmi špatnému začátku sezóny nehodlá Williams odepsat letošní monopost a soustředit se na nová pravidla roku 2014.
Prioritou Williamsu zůstává letošní auto

Williams v letošní sezóně doposud nezískal ani jeden bod, což z něj po Marussii a Caterhamu dělá nejhorší tým startovního pole. A i když budou vozy příští rok hodně jiné, chce nejdříve překonat problémy toho současného, než se soustředí na nový.

"Hlavní prioritou je pochopit letošní auto. Jak jinak byste věděli, co bude fungovat příští rok?" cituje závodního šéfinženýra týmu Xeviho Pujolara Autosport.

"Takže v tuto chvíli je naší prioritou vyřešit tohle auto a mít výsledky na trati."

Žádné vyšší ambice pro letošní šampionát ale stáj z Grove už nemá.

"Půjde to krok za krokem. Snad budou ty kroky chvílemi větší, ale bude to krok za krokem. Z našeho místa najednou neposkočíme do nejlepší čtyřky."

"Myslím, že se zlepšujeme, a cítíme, že je to čím dál lepší, ale dokud nebudeme postupovat do třetí části kvalifikaci a dostávat vůz na body, nebudeme moci říct, že jsme to dokázali," dodal Pujolar.

Další článek: Pirelli: Zdá se, že všechny týmy souhlasí s navrženou úpravou pneumatik

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.