Přinesou nové vozy těsnější závodění? Hned to nebude, myslí si Tombazis

Formule 1 představila model vozu pro rok 2022. Jedním z hlavních cílů revolučních změn má být usnadnění předjíždění.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Přinesou nové vozy těsnější závodění? Hned to nebude, myslí si Tombazis | Foto: Getty Images / Lars Baron

„Očekáváme, že uvidíme těsnější závodění, ale možná ne hned od prvního závodu, protože někdo možná pochopí nová pravidla správně a někdo špatně,“ řekl technický ředitel FIA Nikolas Tombazis.

„Nejde ani tak o skutečné předjíždění, ale o to, jak těsně závodí – tedy schopnost sledovat se navzájem, bojovat spolu v průběhu závodu. O to jsme se snažili, hlavně působením na aerodynamiku.“

Foto: Formule 1 představila vůz pro rok 2022

Foto: Formule 1 představila vůz pro rok 2022

„Je to začátek nové cesty, nové filozofie, nové kultury, kde závodní vlastnosti těchto vozů budou mít zásadní význam pro budoucnost F1,“ řekl Ross Brawn.

„A proč to děláme? Děláme to proto, že chceme fanoušky bavit, chceme je zaujmout a chceme, aby do tohoto sportu přišli noví fanoušci. Je to jedinečná nová kapitola našeho sportu. A tato pravidla se vyvinula tak, aby se F1 stala absolutně nejlepší závodní podívanou a aby se náš sport dostal do popředí světové kultury a zábavy.“

Další článek: Foto: Formule 1 představila vůz pro rok 2022

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.