Princ Harry a Lewis Hamilton otevřeli v Silverstonu nové muzeum

První závod v Silverstonu se jel už v roce 1948.

Pro prince Harryho to byla jedna z posledních „královských povinností“. Už brzy on a jeho choť přestanou být královskými výsostmi. Kromě Hamiltona byli na místě také Damon Hill, George Russell  Alex Albon.

Okruh v Silverstonu byl za 2. světové války letištěm. První závod se zde jel v roce 1948. Vyhrál ji Luigi Villoresi s Maserati. O dva roky později se v Silverstonu jelo už pod hlavičkou vzniklého šampionátu formule 1. Vyhrál Giuseppe Farina s Alfou Romeo.

V muzeu jsou auta a motorky ze 70 let historie okruhu, repliky a interaktivní expozice. Hamilton pak daroval svou helmu z roku 2019. Určitě půjde o významný exponát, protože Hamilton má na kontě už 6 vítězství v britské grand prix, což je nejvíce ze všech jezdců.

Další článek: Jak na tom bude McLaren? Sainze nezajímá pozice ale čas

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.