Princ Harry a Lewis Hamilton otevřeli v Silverstonu nové muzeum

První závod v Silverstonu se jel už v roce 1948.
Princ Harry a Lewis Hamilton otevřeli v Silverstonu nové muzeum

Pro prince Harryho to byla jedna z posledních „královských povinností“. Už brzy on a jeho choť přestanou být královskými výsostmi. Kromě Hamiltona byli na místě také Damon Hill, George Russell  Alex Albon.

Okruh v Silverstonu byl za 2. světové války letištěm. První závod se zde jel v roce 1948. Vyhrál ji Luigi Villoresi s Maserati. O dva roky později se v Silverstonu jelo už pod hlavičkou vzniklého šampionátu formule 1. Vyhrál Giuseppe Farina s Alfou Romeo. 

V muzeu jsou auta a motorky ze 70 let historie okruhu, repliky a interaktivní expozice. Hamilton pak daroval svou helmu z roku 2019. Určitě půjde o významný exponát, protože Hamilton má na kontě už 6 vítězství v britské grand prix, což je nejvíce ze všech jezdců.

Další článek: Jak na tom bude McLaren? Sainze nezajímá pozice ale čas

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.