Přidá F1 do kalendáře další asijský závod? Podle šéfa Liberty Media je to pravděpodobné | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Přidá F1 do kalendáře další asijský závod? Podle šéfa Liberty Media je to pravděpodobné

Šéf společnosti Liberty Media, která vlastní F1, Greg Maffei tvrdí, že registruje velký zájem o pořádání závodu ze strany zemí z jižní Asie.

Kalendář F1 momentálně obsahuje 24 zastávek, přičemž není příliš pravděpodobné, že by se toto číslo mělo v dohledné době navyšovat (případně jen kosmeticky).

Na druhou stranu zájem o pořádání velké ceny mají i nové okruhy, které jsou navíc ochotné platit vysoké tzv. zalistovací poplatky. Ty jsou přitom důležitou příjmovou složkou F1.

Podle šéfa společnosti Liberty Media, která vlastní F1, Grega Maffeie je proto možné, že královna motorsportu v dohledné době zavítá na nový okruh (nejspíše na úkor nějakého dosavadního dějiště) –  a to nad rámec již představenému okruhu v Madridu, kde se bude závodit od roku 2026.

„Jsem rádi, že se nám letos po čtyřech letech podařilo odjet závod v Číně. Bylo to velmi úspěšné. Zájem v Číně (o F1, pozn. red.) vzrostl částečně i proto, že nyní máme čínského jezdce,“ uvedl Maffei, kterého cituje Autosport.

„Velký zájem evidujeme v celé Asii, a to ze spousty různých měst. Konkrétně jde o Thajsko, Soul (Jižní Korea, pozn. red.) a také Indonésii. Spousta míst chce pořádat závod formule 1,“ nechal se dále slyšet šéf Liberty Media.

„Pokud se podívali na průsečík toho, kde jsou naši fanoušci, kde by byli schopni uspořádat skvělý závod a kde, budu upřímný, si mohou závod dovolit, tak se jedná o tyhle tři destinace,“ vysvětlil Maffei.

„Myslím si tedy, že by se velmi snadno mohl v kalendáři objevit druhý závod v jihovýchodní Asii (vedle Číny)„“ uzavřel toto téma americký obchodník.

Doporučujeme

Články odjinud