Příchod Vettela může přijít Aston Martin pěkně draho. Pomůže špičkový obchodní ředitel?

Sebastian Vettel přestoupí v příštím roce do Racing Pointu, ze kterého se stane Aston Martin. Z finančního hlediska to může být pro tým problém.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Příchod Vettela může přijít Aston Martin pěkně draho. Pomůže špičkový obchodní ředitel?  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Sebastian Vettel v příštím roce nahradí u Astonu Martin Sergia Péreze. Tým tím dává jasně najevo, že se chce stát špičkovým týmem. V příštím roce sice bude zaveden rozpočtový strop, ale i tak bude potřebovat nemalé finanční zdroje.

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Čtyřnásobný mistr světa určitě nebude za Aston Martin jezdit zadarmo. Vedle toho čeká Racing Point odchod sponzorů, které do týmu přivedl Pérez (Claro, Telcel). Hvězdy visí také nad současným hlavním sponzorem – společností BWT, která se věnuje úpravě vody. Ne snad proto, že by chtěla skončit, ale v současné době výrazně promlouvá do zbarvení celého monopostu. Dokážete si ale představit růžový Aston Martin? Bude zajímavé sledovat, jak se spolupráce BWT a Astonu Martin vyvine. 

Sehnat nové sponzory bude pro Aston Martin v současné době obtížné a spoléhat nelze ani na peníze z automobilky. Aston Martin je sám černou dírou na peníze. 

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Možná i proto přichází na pozici obchodního ředitele Racing Pointu skutečně těžká váha – Jefferson Slack. Ten má více než 30 let zkušeností v oblasti sportovního marketingu a obchodu. Dříve pracoval jako šéf marketingu basketbalové hvězdy Michela Jordana a poté jako generální ředitel fotbalového klubu Inter Milán. Jedním z jeho posledních působišť byla role poradce Dorny, což je držitel práv na MotoGP.

Další článek: Video: Dron se prolétl muzeem Fernanda Alonsa

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen