Příchod Vettela může přijít Aston Martin pěkně draho. Pomůže špičkový obchodní ředitel?

Sebastian Vettel přestoupí v příštím roce do Racing Pointu, ze kterého se stane Aston Martin. Z finančního hlediska to může být pro tým problém.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Příchod Vettela může přijít Aston Martin pěkně draho. Pomůže špičkový obchodní ředitel?  | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Sebastian Vettel v příštím roce nahradí u Astonu Martin Sergia Péreze. Tým tím dává jasně najevo, že se chce stát špičkovým týmem. V příštím roce sice bude zaveden rozpočtový strop, ale i tak bude potřebovat nemalé finanční zdroje.

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Čtyřnásobný mistr světa určitě nebude za Aston Martin jezdit zadarmo. Vedle toho čeká Racing Point odchod sponzorů, které do týmu přivedl Pérez (Claro, Telcel). Hvězdy visí také nad současným hlavním sponzorem – společností BWT, která se věnuje úpravě vody. Ne snad proto, že by chtěla skončit, ale v současné době výrazně promlouvá do zbarvení celého monopostu. Dokážete si ale představit růžový Aston Martin? Bude zajímavé sledovat, jak se spolupráce BWT a Astonu Martin vyvine. 

Sehnat nové sponzory bude pro Aston Martin v současné době obtížné a spoléhat nelze ani na peníze z automobilky. Aston Martin je sám černou dírou na peníze. 

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Aston Martin aka Racing Point odložil otevření nové továrny o rok

Možná i proto přichází na pozici obchodního ředitele Racing Pointu skutečně těžká váha – Jefferson Slack. Ten má více než 30 let zkušeností v oblasti sportovního marketingu a obchodu. Dříve pracoval jako šéf marketingu basketbalové hvězdy Michela Jordana a poté jako generální ředitel fotbalového klubu Inter Milán. Jedním z jeho posledních působišť byla role poradce Dorny, což je držitel práv na MotoGP.

Další článek: Video: Dron se prolétl muzeem Fernanda Alonsa

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00